Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-11-02

Moksleiviai pradinę mokyklą palieka neįgiję žinių

  
Moksleiviai pradinę mokyklą palieka neįgiję žinių Jungtinės Karalystės pradinio švietimo padėtis - nepavydėtina.

Jungtinės Karalystės (JK) pradinio švietimo padėtis - nepavydėtina. Didelę spragą sistemoje liudija faktas, jog net penktadalis moksleivių pradinę mokyklą baigia nemokėdami normaliai skaityti, rašyti bei skaičiuoti – teigė Expres.co.uk.

Rodikliai atskleidė, kad vienas iš penkių pradinį ugdymą baigiančių mokinių nesugeba pasiekti standartinio žinių lygio mažiausiai viename iš trijų patikrinimų. Taip pat nustayta, jog iš jų tik 6% išlaiko egzaminus vyresnėse klasėse.
Nors ir lyginant su 2010 m. duomenimis, kai tokių moksleivių buvo net trečdalis, padėtis pagerėjo, visgi normaliai skaityti, rašyti bei skaičiuoti nemokančių vaikų skaičius išlieka per didelis.
 
Didžiosios Britanijos švietimo ministrės Nicky Morgan nuomone, tokia problema tampa aštresne dėl fakto, jog provincijų bei kaimo vaikai lieka užmiršti. Visas finansavimas plaukia į didžiuosius šalies miestus, o tuo tarpu mažesnėse vietovėse vaikams mokyklose reikia tenkintis prastesne švietimo kokybe.
 
Problemą spręsti siūloma nuo 2017m. įvedant privalomą egzaminų perlaikymą. Neišlaikius egzamino, vaikui bus suteikiamas papildomas dėmesys iš pedagogų, kuris, tikėtina, situaciją pagerins ir vėliau egzaminas bus išlaikytas. Tiesa, nesekmės atveju, mokinys nebus paliekamas antriems metams. Tokioje situacijoje jam bus suteikiamas dar didesnis dėmesys ir galimybė pasivyti bendramokslius. 
  

Žymos: Išsilavinimas, Anglijos mokyklos, Pradinė mokykla

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Siaubas, kaip karšta jūsų kontoroje! Gal atidarykite ką nors...
– Gera mintis! Alaus ar konjako?