Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Standard.co.uk   |   2017-05-15

Mokykloje berniukui leista dėvėti suknelę

  
Mokykloje berniukui leista dėvėti suknelę
© Flickr.com
Privačioje Londono mokykloje mokiniai gali pasirinkti, kokios lyties vardu bus vadinami.
Pernai daugiau nei 2tūkst. mokinių iki 18-os metų buvo nukreipti į Lyties identiteto kliniką.

Dėl didėjančio transseksualių mokinių skaičiaus lyderiaujanti Londono privati mokykla planuoja sukurti neutralią uniformą. Joje berniukams bus leidžiama nešioti sijonus.

Šiaurės Londone esanti „Highgate“ mokykla sulaukė reikalavimų įvesti naujas taisykles, atsižvelgiant į translyčius mokinius. Lyčių lygybės grupės reikalauja uždrausti mokykloje vartoti kai kurias frazes, pavyzdžiui, „suvyriškėk“. Taip pat prašoma įkurti lyčiai neutralius tualetus.
Pernai daugiau nei 2tūkst. mokinių iki 18-os metų buvo nukreipti į Lyties identiteto kliniką Šiaurės Londone. Dauguma iš jų – mergaitės, norinčios keisti lytį. Tad šiame rajone esančios mokyklos sulaukė prašymų dėl lygių teisių užtikrinimo visiems mokiniams.
 
Kritikų teigimu, tokie veiksmai paauglių tarpe gali paskatinti kopijavimo efektą, kuomet vaikai priima tam tikrą elgsenos modelį, kaip madingą. „Ši karta yra visiškai kitokia, ji į dalykus žvelgia dvejopai. Buvę mokiniai jau rašė skundus, teigdami, kad leidžiant mokiniams priiminėti sprendimus, jie užaugs kitokie. O taip mes skatiname neteisingas idėjas“, – minėtos mokyklos direktorių Adamą Pettittą citavo portalas standard.co.uk.
 
Šiuo metu „Highgate“ mokiniams leidžiama pareikalauti, kad darbuotojai į juos kreiptųsi priešingos lyties vardu. Vienam berniukui leista į mokyklą eiti su suknele. Visiems mokiniams leidžiama pasirinkti, kokią uniformą jie nori vilkėti, taip pat planuojama sukurti specialią, lyčiai neutralią, uniformą.
 
 
  

Žymos: Londonas, mokiniai, vaikų teisės, Transseksualai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja traukinyje trys vyriškiai. Vienas sako:
- Mano žmona būdama nėščia skaitė knygą „Du kapitonai" ir gimė du berniukai.
- Taip, taip, maniškė irgi būdama nėščia skaitė knygą „Trys muškietininkai" ir gimė trys sūnūs.
Trečiasis pabalo ir paprašė stiklinės vandens.
- Kas tau? Gal bloga?
- Mano žmona nėščia jau 9 mėnuo ir skaito knygą „Alibaba ir 40 plėšikų".