Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-04-15

Mokykloje – skandalas dėl mergaičių aprangos

  
Mokykloje – skandalas dėl mergaičių aprangos
© google.com
Mergaičių apranga esą išprovokuoja netinkamą berniukų elgesį.

Mokyklos Milton Keynes’e vadovybė kaltinama diskriminacija dėl to, kad neįleido būrio mergaičių į pamokas dėl netinkamos aprangos.

Viešumon iškilo faktas, kad į miesto Lordo Grey mokyklą po velykinių atostogų sugrįžusios 29 mokinės prie šios švietimo įstaigos vartų buvo apgręžtos ir pasiųstos namo persirengti. Mokyklos darbuotojams nepatiko paauglių apranga – esą jų kelnės buvusios per daug prigludusios prie kojų, o sijonai – per trumpi.
Mokyklos vyriausioji mokytoja Tracey Jones to neneigia ir sako, kad taip pasielgta dėl pačių mergaičių gerovės – siekta jas apsaugoti nuo perdėto berniukų dėmesio, kuris gali turėti atitinkamų pasekmių. Kad taip neatsitiktų, mokyklos vadovybė liepia rinktis kuklesnius drabužius.
 
„Berniukai spokso po sijonais, kaip mergaitės lipa laiptais. Jos privalo rengtis kukliau“, – gina savo poziciją vyriausioji mokytoja.
 
Tuo tarpu už lyčių lygybę kovojančios organizacijos „Everyday Sexism Project“ iniciatorė Laura Bates tikina, kad šis atvejis – tipinis pavyzdys, kai mergaitėms yra taikomi griežtesni reikalavimai nei berniukams. Be to, mokyklos vadovybę ji kaltina pasenusiomis pažiūromis ir stereotipinio mąstymo diegimą į jaunas galvas.
 
„Kalbant apie tą pavyzdį, kai spoksoma po sijonais. Kas šiuo atveju elgiasi netinkamai – berniukai ar mergaitės? Gal reikėtų ne bausti jas, o tinkamo elgesio mokyti juos?“, – sakė aktyvistė.
 
Didžiojoje Britanijoje ne pirmą kartą kyla skandalai dėl itin konservatyvių reikalavimų moksleivių aprangoms.
  

Žymos: Apranga, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…