Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-04-17

Mokyklos Anglijoje: juodaodžiai vaikai baudžiami griežčiau

  
Mokyklos Anglijoje: juodaodžiai vaikai baudžiami griežčiau vVaikui nusižengus mokytojams didesnį nerimą kelia tamsiaodžiai nei baltaodžiai vaikai.
Nustatyta, kad mokytojai mano, jog tamsiaodžiai vaikai yra didesni neklaužados nei baltaodžiai jų bendraamžiai.

Stanfordo universiteto mokslininkų atliktas tyrimas nustatė, kad mokyklų mokytojai yra linkę tamsiaodžius mokinius vertinti ir bausti daug grieščiau nei panašiai nusižengusius baltaodžius, - pranešė naujienų portalas dailymail.co.uk.

Mokslininkai iš Stanfordo universiteto Amerikoje nagrinėjo pradinių ir vidurinių mokyklų mokytojų reakciją į skirtingų rasių vaikų elgesį. Nustatyta, kad mokytojai dažniau mano, jog tamsiaodžiai vaikai yra didesni neklaužados nei baltaodžiai jų bendraamžiai.
Ši išvada gali paaiškinti, kodėl mokyklose juodaodžiai vaikai yra baudžiami dažniau nei baltaodžiai.
 
Tyrimas buvo paskelbtas žurnale „Psichologijos mokslas” (angl. „Psychological Science"). Profesorius Eberhardtas su kolegomis žurnale publikavo netikrus mokyklų įrašus, kuriuose buvo aprašomi netinkamo mokinių elgesio atvejai.
 
Mokytojų buvo klausiama, kaip jie įvertintų nusižengimo rimtumą, kaip tokio pobūdžio nusižengimas juos paveiktų bei kaip mokinys turėtų būti baudžiamas.
 
Tik vienas vaiko nusižengimas mokytojų sprendimui įtakos nedarė, tačiau nusižengimui pasikartojus mokytojams didesnį nerimą kėlė tamsiaodžiai nei baltaodžiai vaikai. Tamsiaodžius vaikus taip pat buvo norima bausti griežtesnėmis baudomis, nes mokytojai spėjo, kad nusižengimai gali pasikartoti.
 
  

Žymos: Mokyklos, Mokytojai,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant uolos tupi erelis ir sėdi Kūlverstukas. Erelis klausia:
– Na, skrendam toliau?
– Palauk dar truputį, kol ausytės pailsės...