Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-03-18

Mokyklose siūlo mokyti atskirti propagandą

  
Mokyklose siūlo mokyti atskirti propagandą
© Pixabay.com
Mokiniai nuo vaikystės turėtų gebėti atskirti propagandą.
Propagandą ir melagingą informaciją atskirti galima tik mąstant kritiškai ir analizuojant.

Švietimo ekspertai visame pasaulyje vis daugiau ir garsiau kalba apie būtinybę vaikus mokyti atskirti tikrus faktus nuo sukurtos informacijos (angl.fake news). Viešojoje erdvėje naudojamą klaidinanti informacija trukdo žmogui suvokti, kas iš tiesų vyksta. Taip dirba ir propagandos sistema.

Pasak švietimo ekspertų, moderniame elektronikos amžiuje mokyklos privalo susimąstyti apie vaikus ir mokyti juos atskirti tiesą nuo melo. Propagandą ir melagingą informaciją atskirti galima tik mąstant kritiškai ir analizuojant. O to reikia mokytis.
Socialiniai tinklai sukuria uždarą sistemą, kurioje mokinys gauna informaciją, atsižvelgiant į jo paties požiūrį bei pomėgius. Mokyklos, pasak ekspertų, turėtų sukurti sąlygas vaikams diskutuoti su kitokią nuomonę turinčiais mokiniais.
 
„Praeityje, kuomet ieškodavai informacijos, atsiversdavai enciklopediją ir žinodavai, kad joje pateikiami tik faktai. Kiekvienas, naudojantis socialinius tinklus ar skaitantis naujienų portalus, turi turėti gebėjimą Įvertinti ir tinkamai reaguoti į sužinotą informaciją. Atskirti tiesą nuo melo šiandien kritiškai būtina“, - sakė pasiūlymo autorius Andreas Schleicheris.
 
Ne visi žmonės žino apie netikras naujienas , taip pat ne visi supranta, kad tai, kas parašyta, nebūtinai yra tiesa. Nesuvokia, kad visą gautą informaciją turi gerai apgalvoti ir įvertinti kritiškai.
 
  

Žymos: Mokykla, mokiniai, propaganda,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Depresija – kai nusiperki lanką, kad pataisytum figūrą, o jis tau „kaip tik“...
*****