Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   telegraph.co.uk   |   2015-04-02

Mokytojai nesusidoroja su imigrantų vaikų antplūdžiu

  
Mokytojai nesusidoroja su imigrantų vaikų antplūdžiu Mokytojams neužtenka išteklių ir laiko tinkamui darbui su kitataučiais mokiniais.
Mokytojai patiria didžiulį spaudimą ir dažnai neturi laiko papildomiems apmokymams, kaip bendrose pamokose elgtis su daugiakalbiais mokiniais.

Jungtinės Karalystės (JK) mokytojų ir dėstytojų asociacija (angl. Association of Teachers and Lecturers, ATL) paskelbė, kad kuo toliau tuo sunkiau sisidoroja su ne britų mokinių antplūdžiu mokyklose, o dėl to kenčia mokymo kokybė, - pranešė portalas telegraph.co.uk.

Šiuo metu Didžiosios Britanijos mokyklose mokiniai šneka 300 skirtingų kalbų. Mokyklose mokosi vis daugiau moksleivių, kurių anglų kalba nėra gimtoji. Sąjunga išreiškė susirūpinimą, kad mokytojams neužtenka išteklių ir laiko tinkamam darbui su kitataučiais mokiniais.
Pasak ATL atstovės Joy Wilson, mokytojai patiria didžiulį spaudimą ir dažnai neturi laiko papildomiems apmokymams, kaip bendrose pamokose elgtis su daugiakalbiais mokiniais. Dėl šios priežasties mokinių išsilavinimo kokybei gali kilti pavojus.
 
1 iš 6 pradinės mokyklos mokinių anglų kalba nėra gimtoji, tačiau jie mokosi įstaigose, kuriose mokytojai neturi specialaus daugiakalbių mokinių mokymo išsilavinimo.
 
Kai kuriems mokiniams įgyti akademinio lygio kalbos mokėjimą užtrunka penkerius ar net septynerius metus. Tai reiškia, kad dėl žinių trūkumo mokiniai gali atsilikti nuo mokymo programos, o su jais reikia dirbti papildomai.
 
Kiekvienais metais tokių mokinių daugėja. „Norint suteikti tinkamą išsilavinimą daugiakalbiams mokiniams, reikia nedelsiant skirti papildomą finansavimą mokytojų paramai bei tinkamiems apmokymams”, - sakė J. Wilson.
 
„Į mokyklas atvykstant naujiems kitataučiams mokiniams, į pagalba ateina mokykloje besimokantys vakai. Tai labai graži praktika, tačiau nemanau, kad tai yra sąžininga jų atžvilgiu, nes gali nukentėti vaikų išsilavinimo kokybė”, - situaciją komentavo mokytoja Heather Emerson.
 
Nepaisant to, kad vis didėja mokytojų ir tėvų susirūpinimas dėl imigrantų vaikų kiekio Anglijos mokyklose, jau pasirodė duomenys, kad mokiniai, kurių anglų kalba yra antoji, anglų kalbos žiniomis dažnai lenkia britus mokinius. 
  

Žymos: Švietimas, Mokymas, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pro kalėjimą eina jauna mergina. Balsas iš lango:
– Panele, ką jus darysite 2020 metų lapkričio 18 dienos vakarą?