Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2015-11-04

Naujas pasų dizainas – lyčių diskriminacija?

  
Naujas pasų dizainas – lyčių diskriminacija?
© Flikcr.com
Pasai su naujuoju dizainu turėtų pasirodyti jau šių metų gruodį.
Neišspręstas ginčas visuomenėje gali palikti nuoskaudą dėl moterų diskriminacijos apraiškų.

Kas penkerius metus Jungtinėje Karalystėje (JK) yra keičiamas paso dizainas. Šiais metais tai sprendžiant neapsieita be skandalų: valdžia kaltinama dėl lyčių diskriminacijos – teigia Independent.co.uk.

Naujo JK piliečių paso tema susijusi su ,,Kūrybinga Jungtine Karalyste” (ang. “Creative United Kingdom”), todėl jame siekiama pavaizduoti šalies kūrybą garsinančias istorinės asmenybes bei pastatus. Kivirčas kilo paaiškėjus, jog numatyta įtraukti septynis vyriškos lyties asmenis ir tik dvi moteris.
Didelį pasipiktinimą dėl tokios nelygybės rodė valdžios pareigūnės Emily Thornberry ir Stella Creasy. Jų teigimu, šiuo sprendimu iš istorijos yra mėginama pašalinti moteris bei jų indėlį, o tai yra neatleistina.
 
Naujame dizaine, kritikų nuomone, yra nepaisoma galimybė paminėti moteriškosios lyties atstovių prasmingus darbus, pademonstruoti ir pagerbti jų indėlį, o diskutuojant su valdžia šia tema tenka nusivilti jau ne pirmą kartą. Nepasitenkinimui demonstruoti buvo pasitelkti ir socialiniai tinklapiai, kuriuose žmonės buvo kviečiami siūlyti nusipelniusias moteris.
 
Priešingą nuomonę šiuo klausimu atstovauja Pasų skyriaus (ang. Passport Office) generalinis direktorius Mark Thomson. Jo teigimu, jie neturėjo tikslo pažeminti kažkurią lytį ar rasti sritį, kurioje yra labiau pasireiškę vyrai. Kilęs nepasitenkinimas, anot jo, tėra nelabai prasmingas siekis “prakišti” mėgstamas ikonas.
 
Pasai su naujuoju dizainu turėtų pasirodyti jau šių metų gruodį. Tačiau panašu, jog neišspręstas ginčas visuomenėje gali palikti nuoskaudą dėl moterų diskriminacijos apraiškų šiame dokumente.
 
  

Žymos: Diskriminacija, Pasai, Ginčas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Todėl. Kad miegamajame yra gulintis policininkas.