Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   BBC   |   2013-10-10

Paauglei iš Pakistano premija už minties laisvę

  
Paauglei iš Pakistano premija už minties laisvę Malala‘osYousafza‘os kova už musulmonių mergaičių teisę į švietimą užtraukė Talibano rūstybę.

Paauglė MalalaYousafza iš Pakistano apdovanota garbinga premija už minties laisvę. Merginai buvo įteikta prestižinė Europos Parlamento Sacharovo premiją. Ji apdovanojimo nusipelnė į viešumą iškeldama opią temą islamo pasaulyje: musulmonės mergaitės taip pat turi teisę į švietimą, pranešė BBC.

 „Šiandien mes nusprendėme leisti pasauliui sužinoti, kad mūsų vilčių dėl geresnės ateities laidas yra tokie jaunuoliai kaip MalalaYousafzai“, - sakė konservatyvios Europos liaudies partijos (EPP) pirmininkas.
M. Yousafza už tokią savo nuomonę susilaukė Talibano nemalonės. Šios grupuotės smogikai pasikėsino į jos gyvybę. Mergaitė buvo gydoma D. Britanijoje, kur šiuo metu ir gyvena. Tačiau nors jos adresu neseniai ir vėl pasipylė kraštutinių pažiūrų musulmonų grasinimai mirtimi, ji neatmeta galimybės grįžti į savo gimtą šalį ir tęsti pradėtą darbą.
 
Pakistano Talibanas greitai sureagavo į šį pripažinimą ir pareiškė, kad M. Yousafza jokiu savo elgesiu nenusipelnė tokio apdovanojimo. „Ji nepadarė nieko. Islamo priešai ją apdovanoja, nes ji išsižadėjo islamo“, - mintis dėstė Talibano atstovas agentūrai AFP telefonu iš nežinomos vietos.
 
Pasaulio galingųjų gretose
 
Jauna pakistanietė buvo viena iš kelių kandidatų gauti apdovanojimą, kurį sudaro ir 50 tūkst. eurų piniginis prizas. Tarp galimų kandidatų gauti šią premiją Europarlamentas trumpajame sąraše dar buvo įvardijęs JAV žvalgybos paslapčių viešintojąEdwardąSnowdeną ir tris kalinamus Baltarusijos disidentus.
 
Sacharovo premiją anksčiau yra laimėję tokie pasauliui puikiai žinomi lyderiai kaip Pietų Afrikos Respublikoje (PAR) didvyris Nelsonas Mandela bei buvęs Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Kofi Annanas.
 
„Ji nepadarė nieko. Islamo priešai ją apdovanoja, nes ji išsižadėjo islamo ir tapo sekuliari“, - grupuotės „Tehreek-e-TalibanPakistan“ (TTP) atstovas ShahidullahShahidas (ŠahidulaŠahidas) sakė naujienų agentūrai AFP telefonu iš nežinomos vietos, komentuodamas Europos Parlamento sprendimą skirti Malalai Sacharovo premiją už minties laisvę.
Atstovas taip pat pagrasino, kad Talibanas vėl mėgins nužudyti šią aktyvistę.
 

Video apie MalalaYousafza žiūrėkite čia: 

 

  

Žymos: Švietimas, Video,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du kurčnebyliai ir kalbasi gestais tarpusavyje:
– Na, kaip tau vakar Jeronimo gimtadienis?
– Oi, neklausk. Prisidainavau, kad šiandien vos rankas pakeliu...