Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-08-20

Paskelbus egzaminų rezultaus piktinamasi dėl lenkų moksleivių

  
Paskelbus egzaminų rezultaus piktinamasi dėl lenkų moksleivių
© Flickr nuotr.
Britai piktinasi, kad lenkai moksleiviai sukčiauja rinkdamiesi lenkų kalbos egzaminą.

Jungtinėje Karalystėje (JK) paskelbus GCSE egzaminų rezultatus nuvilnijo pasipiktinimas dėl lenkų mokinių rezultatų. Kaip praneša naujienų portalas express.co.uk, užsienio kalbos egzaminą laikantys lenkų kilmės moksleiviai dažniausiai renkasi taip pat lenkų kalbą.

Švietimo specialistai bei kai kurie politikai piktinasi, kad laikydami lenkų kalbos egzaminą, nesąžiningi, gimtąja lenkų kalba laisvai šnekantys mokiniai dirbtinai kelia aukštą egzamino išlaikymo lygį. Tuo tarpu mokiniai ginasi, kad tai daryti skatina pačios mokyklos, kurios taip nori pasikelti reitingus.
Edukologijos departamento duomenimis, lenkų kalba šiuo metu mokyklose yra viena iš šešių populiariausių užsienio kalbų. Pakilus lenkų kalbos populiarumui, nukrito tokių klasikinių kalbų, kaip vokiečių ar prancūzų reitingai.
 
Paradoksalu, tačiau dažnai aukštus balus iš lenkų kalbos egzamino gavę mokiniai anglų kalbos egzamine gauna pačius žemiausius įvertinimus.
 
Pasipiktinę britai teigia, kad tai yra neteisinga anglų mokinių atžvilgiu.
 
 
  

Žymos: Lenkai, Egzaminas, GCSE egzaminas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Čiukčiui sugedo laikrodis. Nunešė jį pas laikrodžių meistrą, taip pat čiukčį. Mechanikas, išardęs laikrodį, pamatė, kad tarp mechanizmo dantračių įstrigęs negyvas tarakonas, ir liūdnai sako:


– Neveiks.


– Kodėl?


– Mašinistas numirė.