Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2015-08-19

Patyčios mokykloje: britų vaikai – vieni nelaimingiausių pasaulyje

  
Patyčios mokykloje: britų vaikai – vieni nelaimingiausių pasaulyje Daugiau nei pusė milijono britų vaikų patyčias ir yra mušami bendraamžių.

Po nesenai atlikto tarptautinio tyrimo paaiškėjo, kad Anglijoje vaikai dėl smurto mokykloje, patyčių ir prastų santykių su mokytojais yra vieni nelaimingiausių pasaulyje. Atskleistos tendencijos Jungtinėje Karalystėje byloja apie didžiulę žalą vaikų gerovei, - pranešė theguardian.com.

Akademikai iš Yorko universiteto apklausė vaikus iš 15 šalių, įskaitant Etiopiją, Kolumbiją ir Alžyrą. Patyčios, nepasitikėjimas savimi ir nepasitenkinimas savo kūno išvaizda – pagrindinės priežastys, dėl kurių Anglija atsidūrė priešpaskutinėje „laimingų vaikų“ sąrašo vietoje.
Nustatyta, kad daugiau nei pusė milijono 10-12 metų amžiaus britų kiekvieną mėnesį patiria patyčias ir yra mušami bendraamžių. Pusė apklausoje dalyvavusių britų teigė pastarąjį mėnesį jautęsi klasiokų atstumti ir atsiriboję. Taip pat paaiškėjo, kad mergaitės Anglijoje yra nepatenkintos savo išvaizda, dėl to auga jų nepasitikėjimas savimi ir patyčių baimė.
 
Jungtinės Karalystės vaikų draugija (ang. Children society) sakė, kad problema yra tokia didelė, jog vyriausybė privalo imtis atitinkamų veiksmų. Siūloma mokyklose teikti papildomas konsultacijas ir vykdyti programas, skirtas pagerinti vaikų psichinę sveikatą. Vyriausybės atstovas pranešė, kad valdžia šios problemos sprendimui žada skirti daugiau nei 7 mln. svarų.
 
„Tiesa” skaitytojams primena apie neseniai skelbtą lietuvės mamos pagalbos šauksmą dėl katalikiškoje mokykloje patiriamo smurto.
 
 
  

Žymos: Vaikai, Anglijos mokyklos, Patyčios

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi dvi draugės:
– Tavo jaunikis labai nekultūringas. Kol tu su juo kalbėjaisi, jis nusižiovavo 15 kartų.
– Jis nežiovavo, o bandė man atsakyti.