Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Justė Maldžiūtė   |   2015-11-29

Pirmoji vaiko mokykla Jungtinėje Karalystėje

  
Pirmoji vaiko mokykla Jungtinėje Karalystėje pasirinkti tinkamą pirmąją mokyklą Jungtinėje Karalystėje gali būti tikras galvosūkis.
Kiekviena Jungtinės Karalystės rajono savivaldybė turi internetinius puslapius, kurių pagalba lengvai ir greitai užpildomos paraiškos dėl priėmimo.

Vaikai - mūsų džiaugsmas ir ateitis. Tad pasirinkti tinkamą pirmąją mokyklą Jungtinėje Karalystėje (JK) gali būti tikras galvosūkis. Nuolatos JK gyvenantys Vaikai privalo pradėti pradinę mokyklą sulaukus penkerių metų.

Kasmet apie 70 tūkst. vaikų nepatenka į mokyklas. Dėl šios priežasties JK nuspręsta didinti esamas ir atidarinėti naujas mokyklas. Per aštuonerius metus mokinių skaičius darželiuose ir pradinėse mokyklose išaugo 18 proc.
Darželiai
 
Jungtinėje Karalystėje nemokamas ugdymas pradedamas vaikui sulaukus trejų metų. Tačiau tai nėra privalomasis ugdymas. Nuo tada vaikai pradeda lankyti darželius ar lavinamasias užsiėmimų grupes. Valstybiniai darželiai dažniausiai siūlo tris nemokams valandas per dieną arba nemokamas 15 val. per savaitę.
 
Jei norite į ugdymo įstaigą mažylį leisti dar nesulaukus trijų metų arba dažniau nei kelias valandas per dieną, už tai teks nemažai sumokėti. Kiekvienas darželis turi savo kainas. Kaina gali sumažėti, jei tėvai gauna socialines išmokas iš valstybės ar yra studentai.
 
JK veikia ir privačios lietuviškos mokyklėlės, tačiau jos dažniausiai yra užpildytos ir gauti vietą vaikui gali būti tikrai sudėtinga.
Priėmimas į mokyklą
 
Kitaip nei darželių, pradinės mokyklos lankymas Jungtinėje Karalystėje yra privalomas.
 
Jei vaikas gimė tarp 2011 m. rugsėjo 1 d. ir 2012 rugpjūčio 31 d., mokyklą jis turėtų pradėti lankyti jau 2016-ųjų metų rugsėjo mėnesį.
 
Stojamasias paraiškas dėl vaiko priėmimo į mokyklas ir darželius pildo vaiko globėjai ar tėvai. Paraiškoje reikia nurodyti tikslius duomenis apie vaiką, nusiųsti jo gimimo liudijimo kopiją, gyvenamosios vietos adreso patvirtinimą ir kitą reikiamą informaciją. Kiekviena Jungtinės Karalystės rajono savivaldybė turi internetinius puslapius, kurių pagalba lengvai ir greitai užpildomos paraiškos dėl priėmimo. Jei vietinė savivaldybė neturi internetnės svetainės dėl vaikų priėmimo į mokyklas, visą reikiamą informaciją suteikia rajono savivaldybė.
 
 
Dažniausiai į paraišką rašomos kelios (iki penkių) jūsų pasirinktos mokyklos (priklausomai kokiame rajone gyvenate). Vietines mokyklas galite surasti rajono savivaldybės internetinėse svetainėse, kuriose išvardintos mokyklos su reitingais. Reitingai dažnai padeda pasirinkti tinkamą pirmąją mokyklą.
 
Priėmimai į mokyklas būna stabdomi sausio mėnesį, tad paraiškas reikėtų pildyti kaip įmanoma anksčiau. Atsakymai į kokią mokyklą jūsų vaikas pateko būna paskelbti balandžio mėnesį. Jei pildėte paraišką internetu, būsite informuoti el. paštu arba pamatysite atsakymus svetainėje, kurioje pildėte paraišką. Jei paraišką pildėte vietinėje savaivaldybėje gausite laišką su atsakymu. Jei atsakymas jūsų netenkina, galite jį ginčyti. Tačiau tai gali užtrukti.
 
Pradinė mokykla
 
Pradinę mokyklą vaikai Jungtinėje Karalystėje pradeda nuo 4-erių metų. Mokykla (angl. primary school) lankoma nuo iki 11 metų.
 
Pamokos vyksta nuo 09:00 iki 15:00 val., priklausomai nuo mokyklos. Dažnai iki antros klasės siūlomi nemokami pietūs. JK visose mokyklose dėvimos uniformos, jas galite įsigyti specialiose parduotuvėse arba pačioje mokykloje. Visą reikiamą informaciją suteikia mokykla.
 
Pradinukai lanko mokyklą 39 savaites per mokslo metus (193 dienas). Mokslo metų eigoje dažnos atostogos ir laisvadieniai.
 
Pagrindinės pradinukų atostogos:
 
● Kalėdų atostogos trunka dvi savaites
● Pavasario atostogos trunka dvi savaites
● Vasaros atostogos trunka šešias savaites
 
Pradinių klasių programa Jungtinėje Karalystėje:
 
Year R (angl. Reception) (4m. – 5m.) paruošiamoji klasė
Year 1 (5m. - 6m.) pirma klasė
Year 2 (6m. - 7m.) antra klasė
Year 3 (7m. - 8m.) trečia klasė
Year 4 ( 8m. - 9m.) ketvirta klasė
Year 5 (9m. - 10m.) penkta klasė
Year 6 (10m. - 11m.) šešta klasė
Vidurinė mokykla (angl. secondary school) lankoma nuo 11 iki 16 metų.
 
 
  

Žymos: Anglijos mokyklos, Justė Maldžiūtė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kaip manai, ar dar bus bobų vasara?

– Bobų dar bus. Vasara - kažin...