Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-07-27

Prisidengdama cukraus mokesčiu, valdžia ketina apiplėšti vaikus

  
Prisidengdama cukraus mokesčiu, valdžia ketina apiplėšti vaikus
© emaze.com
Pinigus, surinktus iš cukraus mokesčio mokyklos matys, kaip savo ausis.
Vietoje 415 mln. svarų sterlingų, visos JK mokyklos gaus vos 100 mln. svarų sterlingų, skirtų vaikų sveikesnei gyvensenai užtikrinti.

Vaikų sveikos gyvensenos ir sporto plėtros programai skirtos papildomos lėšos, surinktos iš naujojo cukraus mokesčio, nukeliaus ne į vaikų sveikatinimą, o į mokyklų vadovų kišenes.

Cukraus mokestis Jungtinėje Karalystėje (JK) įsigalioja šių metų balandžio 17-tąją. Labiausiai apmokestinti bus itin saldūs nealkoholiniai gėrimai, kuriuos mėgsta vaikai.
Dar vasario mėnesį, švietimo departamentas paskelbė, kad 2018-19-taisiais, bus skirta per 415 mln. svarų sterlingų surinktų iš cukraus mokesčio, kompensuoti po pamokines veiklas, sporto būrelius ir sveikesnę mitybą mokyklose.
 
Visgi panašu, kad planai per kelis mėnesius pasikeitė ir valdžia pradėjo skaičiuoti kitaip.
 
Praėjusią savaitę paskelbta, kad iš surinktų papildomų pinigų, net 315 mln. svarų sterlingų bus skiriama užkamšyti ugdymo įstaigų biudžetų skyles, kurių nepajėgia sutvarkyti švietimo departamentas.
 
Tai reiškia, kad gražiai atrodžiusi vyriausybės vizija bliūkšta, mat vaikų sveikesnei gyvensenai užtikrinti, belieka tik 100 mln. svarų sterlingų skirtų mokykloms visoje JK, kas reiškia, kad situacija praktiškai nepajudės iš dabar esančio taško.
Negana to, buvo pasigirdęs siūlymas mokyklose atsisakyti nemokamo maitinimo, tačiau tam pritarta nebuvo, o pareiškimas sulaukė visuomenės kritikos bangos.
 
Vietos valdžios asociacijos, ,,The Guardian“ teigė, kad yra itin svarbu apsaugoti šį mokestį, mat vaikų sveikatai skirtas biudžetas per penkerius metus įvairiose savivaldybėse buvo sumažintas 531 mln. svarų sterlingų.
 
 
  

Žymos: Anglijos mokyklos, cukraus mokestis, valdžia

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

-Petriuk, kodėl geri tiek vandens?
-Suvalgiau obuolį.
-Na ir kas?
-Prieš tai jo nenuploviau tai bent dabar nuplausiu.