Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-15

Škotija žada nemokamą mokslą studentams iš ES

  
Škotija žada nemokamą mokslą studentams iš ES
© flickr.com
Šiuo metu Škotijoje studijuoja apie 135 tūkts. studentų iš ES šalių.
ES studentų ateitis JK nėra aiški.

Škotijos pirmasis viceministras Johnas Swinney pažadėjo, jog po „Brexit“ visi Europos Sąjungos šalių studentai galės nemokamai studijuoti Škotijos universitetuose, nors toks sprendimas šalia gali potencialiai kainuoti 300 milijonų svarų.

 Kiek ankščiau panašų pažadą išsakė ir JK universitetų ministras Jo Johnsonas, kuris sakė, jog 2017 metų rudenį mokslus Jungtinėje Karalystėje planuojantys pradėti Europos Sąjungos šalių piliečiai galės visą studijų laikotarpį gyventi JK ir pretenduoti į stipendijas ir finansinę paramą.
Tačiau J. Swinney, kuris taip pat yra ir Škotijos švietimo sekretorius, kritikavo kolegas teigdamas, jog JK politikai negarantavo tokios teisės, ir dar nėra aišku, ar studentai iš ES šalių galės gyventi JK visą studijų laikotarpį, kuris gali tęstis iki 5 metų. Pasak jo, studentai turėtų gauti specialias „po studijų vizas“, kurios leistų liktų šalyje pabaigus studijas. Tokį projektą JK vyriausybė buvo atmetusi, tačiau jis yra peržiūrimas iš naujo.
 
ES studentų ateitis nėra aiški, mat po kol kas vyriausybė nesutaria, koks bus jų likimas. Tuo tarpu škotas J. Swinney jautė spaudimą iš mokytojų sąjungos ir studentų sąjungos užtikrinti ES šalių studentų teises.
 
Šiuo metu Škotijoje studijuoja apie 135 tūkts. studentų iš ES šalių, o studijos vidutiniškai trunka 4 metus. Jeigu po „Brexit“ šalyje nesumažės ES šalių studentų skaičius, tai Škotijai kasmet kainuos 300 mln. svarų.
 
Studentai iš ES toliau laukiami išskėstomis rankomis
 
 
  

Žymos: Švietimas, Škotija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

„Po penkiasdešimties gyvenimas tik prasideda“, – pagalvojo jis ir įsipylė 50 g.