Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2016-10-11

Studentai iš ES toliau laukiami išskėstomis rankomis

  
Studentai iš ES toliau laukiami išskėstomis rankomis
© Flickr.com nuotr.
JK aukštosiose mokyklose studijuoja nemažai europiečių.
Šalies aukštojo mokslo sektorius tampa vis labiau priklausomas nuo studentų iš ES valstybių.

Nepaisant „Brexit“, nuo kitų metų rudens Jungtinės Karalystės aukštosiose mokyklose studijuoti norintiems Europos Sąjungos valstybių piliečiams mokslai kainuos tiek pat, kiek ir dabar, jiems bus suteikiamos ir paskolos studijoms.

JK universitetai pasveikino tokį vyriausybės sprendimą ir patikino, jog nuo šiol gali „laisviau kvėpuoti“ ir planuoti savo ateitį.
Akademinė visuomenė ligšiol nebuvo užtikrinta, ar šalies valdžia po „Brexit“ studentų iš užsienio lauks išskėstomis rankomis, o dar daugiau nerimo sukėlė vidaus reikalų ministrės Amber Rudd kalba – politikė paminėjo, kad studentams iš ES ateityje gali būti taikomi apribojimai studijuoti JK.
 
Tai itin svarbu būsimiesiems medicinos studentams, mat paraiškos pradėti studijuoti 2017 metų rudenį priimamos iki kitos savaitės pabaigos, likusios aukštosios mokyklos prašymus studijuoti kitais metais priima iki sausio 15 d.
 
Be to, užsieniečių studijoms ir toliau bus skiriamos vyriausybės dotacijos, jiems bus suteikiamos ir mokamos lengvatinės paskolos mokslams net ir tuo atveju, jei studijų metu JK pasitrauks iš ES.
 
Universitetų ministras Jo Johnsonas pabrėžė, kad vyriausybė priėmė itin gerą sprendimą, nes pastaruosius penkerius metus mažėjant studijuojančiųjų britų, šalies aukštojo mokslo sektorius tampa vis labiau priklausomas nuo studentų iš ES valstybių, kurie pernai sudarė apie 5 proc. visų studijuojančiųjų.
 
 
 
  

Žymos: Studijos Anglijoje, brexit, es piliečiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Labai taktiškas įmonės vadovas pasikvietė pavaldinį:

– Gerbiamasis Jonai, aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip mūsų firma gali išgyventi be jūsų, bet nuo kito pirmadienio mes pabandysime tai padaryti.