Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-05-28

Tėvai Londone panikuoja dėl vietos darželiuose

  
Tėvai Londone panikuoja dėl vietos darželiuose Brangiausias sostinės daželis gali atsieiti apie 5 tūkst. svarų per metus.
Ekspertai teigia, kad ši nauja tėvų manija prasidėjo dėl to, kad tėvai tiki, kad geri darželiai vėliau vaikui padeda patekti į gerą mokyklą.

Pasirodo, siekiant patekti į geriausius sostinės darželiuis, kai kurie tėvai savo vaiką užrašo tik sužinojus, kad laukia šeimos pagausėjimo. Norintys savo vaikus leisti į geriausias vietas, tėvai patiria daug streso bei spaudimo, - pranešė portalas standard.co.uk.

Norint savo vaikui užtikrinti vietą populiaresniose vaikų priežiūros institucijose, vaiką užrašyti reikia taip anksti, kaip paskutiniais nėštumo mėnesiais. Dažnai dar vaikeliui net negimus, tėvai gauna atsakymą, kad laisvų vietų nėra, o geriausia, ką galima pasiūlyti, yra vaiko įtraukimas į laukiančiųjų sąrašą.
Ekspertai teigia, kad ši nauja tėvų manija prasidėjo dėl to, kad tėvai tiki, kad geri darželiai vėliau vaikui padeda patekti į gerą mokyklą. Siekdami, kad vaikas gautų kuo geresnį išsilavinimą, tėvai tai pradeda planuoti nuo pirmųjų vaiko gimimo dienų.
 
Dėl didžiulės paklausos atsirado net nauja profesija. Pasimetusiems tėvams į pagalbą noriai ateina vadinamieji darželių konsultantai. Tiesa, už pagalbą išrenkant perspektyviausią darželį tėvams reikia pakloti £300 už konsultacijos valandą.
 
Valstybės finansuojami darželiai nemokamai vaikus priima nuo trejų metų. Norint savo vaiką į darželį leisti anksčiau, tenka lankyti privačius darželius. Brangiausias sostinės daželis gali atsieiti apie 5 tūkst. svarų per metus.
 
„Mūsų darželyje moterys dažnai užregistruoja savo dar negimusius kūdikius. Viena bandė vaiko vardą įtraukti į laukiančiųjų eilę dar prieš jai tampant nėsčiai”, - pasakojo vieno ir populiariausių Londono darželių vadovė Alison Fisher. 
  

Žymos: Vaikų darželis, Vaikai ir tėvai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...