Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Independent.co.uk   |   2018-04-09

Tėvai visoje Britanijoje planuoja boikotuoti pradinukų egzaminus

  
Tėvai visoje Britanijoje planuoja boikotuoti pradinukų egzaminus
© pxhere nuotr.
Vyriausybė, tėvai ir mokytojai nesutaria dėl vaikų lavinimo principų.

Tėvai visoje šalyje vienijasi prieš Jungtinės Karalystės švietimo sistemą. Piktinamasi, kad pradinukai apkraunami per dideliu mokslo krūviu, kuris kenkia jų psichinei būklei.

Šeštos klasės (Year 6) tėvai išreiškė nepasitenkinimą dėl mokiniams užkrauto krūvio Velykų atostogų metu, artėjant vadinamiesiems „SAT’s” egzaminams, - pranešė Independent.co.uk.
Tūkstančiai tėvų prisijungė prie akcijos ir atsisiuntė mokykloms skirtą laišką, kuriame išdėstyti planai sustabdyti kitą mėnesį vyksiančius „SAT’s” egzaminus dėl „sukeliamo didelio spaudimo gauti aukštus balus”.
 
Tėvų pasipiktinimas kilo vos kelios dienos po to, kai šalies Mokytojų sąjunga paskelbė tyrimo duomenis, kuriuose atskleista apie „žalingą” egzaminų poveikį pradinėse mokyklose.
 
Tuo tarpu praėjusią savaitę Nacionalinė švietimo sąjunga (The National Education Union) balsavo už tai, kad būtų ištirti Vyriausybės planai pradėti egzaminuoti keturmečių raštingumo ir skaičiavimo gebėjimus.
 
„Mokytojų sąjungos yra teisios teigdamos, kad Vyriausybės kuriamos egzaminavimo sistemos, plačiai pripažįstamos kaip beprasmiškos ir žalingos, prasilenkia su moralės standartais. Tėvai nenori laukti ir skuba imtis veiksmų patys.”, - sakė kampanijos „Let Our Kids Be Kids” (liet. Leiskime mūsų vaikams būti vaikais) atstovas ir pridėjo, kad deja, mokytojai jaučiasi ignoruojami Vyriausybės.
Praėjusį mėnesį švietimo ministrė Anne Milton parlamentarams skirtame laiške atkreipė dėmesį, kad mokiniai teisiškai neprivalo dalyvauti šiuose egzaminuose. Po šių komentarų, organizacija „Let Our Kids Be Kids” išplatino viešą laiško pavyzdį, kuriame mokykla gali būti informuojama, kad tėvų atžalos nedalyvaus šių metų „SAT’s” egzaminuose. Iki dabar laiškas atsisiųstas daugiau nei du tūkstančius kartų.
 
Tuo tarpu mokyklų standartų ministro Nicko Gibbo nuomone, moksleiviai egzaminus turėtų pradėti laikyti kuo anksčiau, kad vėlesnėse klasėse išvengtų streso bei jo sukeltų psichologinių problemų.
 
 
  

Žymos: Švietimas, Anglijos mokyklos, Moksleiviai, Egzaminai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mano geriausias draugas Petras trečiadienį nuviliojo mano žmoną.

– Nuo kada Petras yra geriausias tavo draugas?

– Nuo trečiadienio.