Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   express.co.uk   |   2015-04-12

Už gydytojo raštelį į mokyklą – mokestis

  
Už gydytojo raštelį į mokyklą – mokestis
© Flickr nuotr.
Ne visi gydytoji džiaugiasi moksleivių antplūdžiu.
Mokykla yra lygiai tiek pat įgudusi pasitikėti pacientu kiek ir gydytojas.

Su ligonių srautu vos susitvarkantys bendrosios praktikos gydytojai (angl. GP) nebespėja aptarnauti ir gausybės mažųjų pacientų. Kai kurios klinikos už mokyklai išrašomą ligos lapelį pradėjo imti mokestį, mat vaikai atvedami be rimtos priežasties ir medikų gaišina laiką.

Bendrosios praktikos gydytojai visoje Anglijoje prašneko apie tai, kad dėl ligos lapelių į juos besikreipiantys mažieji pacientai gaišina brangų medikų laiką. Taip yra todė, kad išrašo iš gydytojo apie ligą vis griežčiau reikalaujama mokyklose, pranešė express.co.uk.
„Tai – itin rimta, nes mes ir taip nespėjame gydyti visų pacientų,” – sakė šiaurės Londone dirbanti gydytoja Karen Benson.
 
„Pastebėjome, kad per pastaruosius tris mėnesius ateinančių moksleivių labai padaugėjo. Tačiau ne dėl to, kad jie būtų labai sirgę, bet todėl, kad nėėjo į mokyklą dėl tokių menkų negalavimų kaip kosulys ar peršalimas, o mokyklai nebetiko raštelis iš tėvų. Vaikai prašė gydytojo išrašo,” – situaciją aiškino gydytoja.
 
Apie 7000 pacientų aptarnaujati gydytoja sakė, kad dėl problemos kreipėsi į mokyklų vadovus ir prašė pakeisti taisykles, tačau jie atsakė, kad mokylos patiria spaudimą sumažinti neoficialių ligos lapelių skaičių.
 
Gydytoja ir jos komanda savo ruožtu atsisakė paklūsti mokyklų taisyklėms ir už kiekvieną moksleivio ligos lapelį pradėjo imti mokestį. Apie tai pacientus įspėjo laukiamajame kabantis skelbimas.
 
„Mes neišduosime ligos lapelių, o jei jie labai reikalingi, už tai reikės susimokėti, nes tokie pacientai perpildo kliniką,” – teigė gydytoja.
 
Vakarų Londone dirbančios gydytojos Saros Jarvis pacientų tėvai iš klinikos gavo laiško į mokyklą šabloną.
„Dėl trumpo nėjimo į mokyklą mes pasitikime tėvų ar paciento žodžiu, nes menki savaiminiai susirgimai nerodo jokių simptomų, mes neatliekame ir kraujo testo – jis vis tiek nieko neparodytų,” – aiškino gydytoja S. Jarvis.
 
„Todėl mokykla yra lygiai tiek pat įgudusi pasitikėti pacientu kiek ir gydytojas,” – pabrėžė medikė ir pridūrė, kad ant medikų pečių užmestas toks biurokratijos sluoksnis kainuoja didelius mokesčių mokėtojų pinigus.
 
Vyriausybė spaudimą mokykloms itin griežtai prižiūrėti vaikų lankokumą padidino rugsėjį. Jei praleidžia 15 proc. pamokų, o ne dešimtadalį, mokiniai klasifikuojami kaip nuolat mokyklos nelanktieji.
 
Naujausi duomenys parodė, kad 60 svarų bauda pradinės ir vidurinės mokyklos nelankymų dienų skaičių sumažino iki 35,7 milijonų. Tai yra 4,2 milijonais dienų, praleistų ne mokykloje, mažiau.
 
 
  

Žymos: Liga, Gydytojai, Anglijos mokyklos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Antanai, ar man ši beretė tinka?

– Brangioji, aš tau pasakysiu tiesiai: tau jau viskas tinka!