Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC.com   |   2018-03-12

Uždavinys vyriausybei: visi privalo mokėti anglų kalbą

  
Uždavinys vyriausybei: visi privalo mokėti anglų kalbą
© flickr nuotr.
Siekiama, kad visi JK gyvenantys žmonės mokėtų anglų kalbą.
Aš jų vietoje nustatyčiau datą, iki kurios visi šalies gyventojai privalėtų kalbėti angliškai

Jungtinės Karalystės vyriausybei siūloma nustatyti datą, iki kurios kiekvienas šalies gyventojas privalėtų kalbėti angliškai.

 Tokį pasiūlymą šalies valdžiai pateikė žinoma socialinės politikos veikėja, 2016 metų vyriausybės integracijos programos autorė dama Louise Casey.
Anot jos, bendra viena kalba padėtų išspręsti daug JK kamuojančių socialinių problemų.
 
2016 metais parengtoje jos programoje L. Casey rekomendavo skirti papildomas lėšas regionų valdžiai, kuri sudarytų sąlygas anglų kalbos mokyti pirmiausiai suaugusius žmones, šį tikslą būtų galima pasiekti bendruomenėse įsteigiant specialias klases.
 
L. Casey piktinasi, kad iki šiol į jos pasiūlymą neatsižvelgta, nesiimta ir kitų veiksmų, nors tai turėtų būti valstybės prioritetas.
 
„Aš jų vietoje nustatyčiau datą, iki kurios visi šalies gyventojai privalėtų kalbėti angliškai. Man nesvarbu, kaip tai pasiekiama, nesvarbu, kas negali kalbėti angliškai.
 
Tačiau aš žinau – kiekvienas darbingo amžiaus žmogus ir moksleivis privalo mokėti šios šalies kalbą ir tuomet visuomenė tikrai pajustų palengvėjimą, pašalintų tam tikras kliūtis“, – BBC eteryje kalbėjo L. Casey.
 
Buvęs imigracijos ministras Mark’as Harper’is palankiai įvertino L. Casey rekomendacijas ir pripažino, kad kai kuriose JK teritorijose angliškai kalbėti negalinčių žmonių skaičius kelia rūpestį.
„Tikiuosi, kad pagal šias rekomendacijas vyriausybė parengs ambicingą strategiją“, – sakė politikas.
 
  

Žymos: Anglų kalba, integracija, jk vyriausybė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Karstadirbių, duobkasių ir pan. susirinkimas. Sprendžiama, kaip būtų galima pagerinti darbą. Kalba įvairių kapinių ir dirbtuvių atstovai:
– Siūlau laidoti be karstų, tada mažiau medžiagų sunaudosim!
– Taip, geras pasiūlymas, o dar siūlau laidoti ne gulomis, o stačiomis – tada sutaupysim vietos kapinėse, ir duobkasiams darbo bus mažiau!
– O aš siūlyčiau juos užkasti tik iki pusės – tada darbo duobkasiams dar labiau sumažės, be to, nereikės statyti paminklų!
– Tikrai! O jei mes dar jų rankas sukabinsime, išeis puiki tvora aplink kapines!