Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Reklama   |   2013-03-21

Vaikų darželis „Lietutis“: žaidžiame, mokomės ir augame kartu 

  
Vaikų darželis „Lietutis“: žaidžiame, mokomės ir augame kartu

Kalbiname darželio įkūrėją bei vadovę Birutę Draskinienę.

Papasakokite, kaip šiek tiek daugiau nei prieš metus įkūrę pirmąjį darželį dabar jau atidarėte antrąjį? Kokia sėkmės paslaptis?
– Na, anokia čia paslaptis, tiesiog dirbame su meile ir atsidavimu, o tai jaučia ne tik vaikučiai, bet ir jų tėveliai. Jie patenkinti mūsų teikiamomis paslaugomis, rekomenduoja mus draugams ar pažįstamiems, ir taip metus dirbę su visiškai užpildytu darželiu bei gana dideliu laukiančiųjų sąrašu nusprendėme: būtina atidaryti dar vieną darželį, ir šį kartą – daug didesnį. O jau kai užsibrėži tikslą – visos kliūtys įveikiamos.
Kaip pavyko rasti tinkamas patalpas, gauti registraciją ir pan. Juk ne paslaptis, kad įkurti vaikų darželį yra ilgas ir sunkus procesas?
– Patalpų paieška iš tiesų buvo ilga ir kurį laiką bevaisė, tačiau vieną dieną radau auksinį kiaušinį. Didžiulės ir naujai renovuotos patalpos – anksčiau buvęs gyvenamasis namas – jau buvo įrengtos pagal reikalavimus, keliamus vaikų darželiams, beliko tik joms suteikti „veidą“ bei komfortą vaikučiams. Na, o registracija praėjo labai greitai ir sklandžiai, nes man tai jau gerai pažįstama, tiesiog vėlgi nugalėjo atkaklus darbas ir pasiryžimas.
 
Kurioje vietoje yra jūsų darželiai?
– Pirmasis darželis „Lietutis“, įkurtas 2011 m., yra Romforde, patogioje vietoje netoli A12 kelio ir apie 15 min. pėstute nuo Romfordo stoties. Ten mes dirbame pagal registruotos auklytės (Childminder) statusą ir vienu metu trise prižiūrime 10 vaikučių.
Naujasis darželis, taipogi „Lietutis“, yra prie Seven Kingso stoties, vos kelios minutės pėsčiomis. Labai patogus susisiekimas nuo Dagenhamo, Barkingo, taipogi netoli nuo A12 kelio.
 
 
O pagal kokį statusą dirbate čia? Ar tėveliai gali gauti paramą iš valstybės už vaikų priežiūrą?
– Seven Kingse turime vaikų darželio (Day Nursery) statusą. Taip, abu darželiai registruoti Ofstede, ir tėveliai, gaunantys Working Tax Credits, gauna kompensaciją iš valstybės. Tai yra iki 70 proc. darželiui mokamos sumos, bet ne daugiau nei 122,50 svarų per savaitę už vieną vaiką arba 210 svarų už du vaikus. Tačiau tikslios kompensuojamos sumos negaliu pasakyti, tai skaičiuoja Inland Revenue. Kuo mažesnės šeimos pajamos, tuo daugiau valstybė kompensuoja.
 
O ar pas jus galima gauti tas vadinamąsias 15 nemokamų valandų per savaitę?
– Taip, nuo balandžio visi 3–4 metukų vaikučiai gaus šias nemokamas valandas, jos vadinamos Free Early Years Entitlement. Tai yra valstybės suteikiamos valandos visiems be išimties 3–4 metukų vaikučiams.
Minėjote, kad Romforde turite 10 vaikų, o kiek jų naujajame darželyje? Ar dar yra laisvų vietų, ar dar gali tėveliai tikėtis pakliūti pas jus?
 
– Darželyje Seven Kingse gavome leidimą prižiūrėti vienu metu 39 vaikučius. Žinoma, vietų dar turime, nes tik neseniai atvėrėme duris ir mažylių juokas dar nespėjo pripildyti visų kertelių. Todėl mielai kviečiame tėvelius atvykti pas mus, pasidairyti. Net neabejojame – patiks ir jums, ir jūsų atžalėlėms!
Taipogi atsilaisvino kelios vietelės ir pirmajame darželyje Romforde, nes keletas vaikučių perėjo į naująjį darželį dėl patogesnio susisiekimo.
 
Net 39 vaikai! Ar jie išskirstyti grupelėmis, ar yra visi kartu?
– Iš viso darželyje yra 3 didžiulės patalpos. Mažiausioje jų ir prižiūrime pačius mažiausius – mūsų „Saulutes“ – nuo gimimo iki 2 metukų. Čia jų turėsime viso 6 ir dvi mielas auklytes jiems myluoti.
Kitoje, erdvioje patalpoje, kaladėlių pilis stato 2–3 metukų „Lašeliai“. Jų čia bus 13 ir net 4 auklytes.
O antrame aukšte turime kone salę – labai erdvi patalpa, kurioje žais ir mokysis net 20 gudruolių nykštukų. Tai ikimokyklinukų grupė, 3–5 metukų.
 
 
Suprantu lietuviškas darželis padeda vaikams mokytis gimtosios kalbos. O kaip dėl integracijos į angliškąją visuomenę?
 
– Taip, ne tik mokome vaikučius lietuvių kalbos, bet ir visapusiškai pažindiname juos su Lietuvos kultūra, istorija, papročiais bei tradicijomis, švenčiame visas lietuviškas šventes, minime įsimintinas datas. Visa tai darome pagal lietuvių pedagogų sukurtą ikimokyklinio ugdymo programą, pritaikę ją angliškajai visuomenei. O, kaip žinia, angliška aplinka yra labai kosmopolitiška, todėl pažindiname vaikučius ne vien su anglų, bet ir su viso pasaulio kultūromis. Tai yra, minime didžiąsias tarptautines šventes, mokome geografijos pradmenų bei skatiname vaikų toleranciją visų rasių žmonėms. Žinoma, didelį dėmesį skiriame anglų kalbos mokymui, ypač vyresnėlių grupėje. Turime anglų kalbos mokytoją, kuri kas dieną po valandą moko vaikučius anglų kalbos pradžiamokslio.
 
Kokie tolimesni Jūsų planai? Gal dar vienas „Lietutis“?
– O kodėl gi ne? Kol yra Anglijoje mažylių, kuriems trūksta lietuviškos aplinkos – tol ir mes gyvuosime ir plėsimės. Juk esame tik savo klientų dėka ir dirbame jiems.
Artimiausi planai yra darželio patalpose Seven Kingse atidaryti lietuvių kalbos mokyklėlę vakarais bei savaitgaliais.
 
 
  

Žymos: Švietimas, Vaikai, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skelbimas: „Ūkininkas ieško moters su traktoriumi. Atsakysiu visoms, atsiuntusioms traktoriaus nuotrauką.“