Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-05

JK keičiasi vairavimo egzamino taisyklės – viskas ką reikia žinoti

  
JK keičiasi vairavimo egzamino taisyklės – viskas ką reikia žinoti
© Wikimedia nuotr.
Pasikeitė net keli egzamino punktai.

Nuo šios savaitės Jungtinėje Karalystėje (JK) oficialiai pasikeitė vairavimo pažymėjimo gavimo tvarka. Vairuotojų ir automobilių standartų agentūra (angl. Driver and Vehicle Standards Agency) pristatė naują teisių laikymo metodiką, kuri, kaip tikimasi, padės sumažinti mirtinų nelaimingų atsitikimų kelyje jaunimo tarpe skaičių.

Naujasis teisių laikymo formatas taip pat pristatė atnaujintą, modernesnį vairavimo testą, sukurtą turint omeny, kad daugiau nei pusė šiuolaikinių vairuotojų naudojasi navigacijos sistemomis.
Egzamino kaina, išlaikymo balas bei laikas išlieka nepakitę. Štai visi pagrindiniai pakeitimai, kuriuos jums būtina žinoti:
 
Vairavimo dalis pailgėjo dvigubai
 
Iki šiol egzamino dalis, kurioje vairuotojas individualiai vairuodavo sekdamas instruktoriaus nurodymus, trukdavo apie 10 min. Nuo šiol individualaus vairavimo dalis truks apie 20 min. ir užims apie pusę viso egzamino laiko.
 
Šioje testo dalyje vairuotojai turės sekti nebe instruktoriaus, tačiau navigacijos instrukcijas. Net jei pasuksite ne į tą posūkį, tai nebus skaitoma klaida tol, kol tuo metu nebus pažeistos kelių eismo taisyklės.
 
Ne visi testai bus atliekami su navigacija. Vienam iš penkių teisių laikytojų vis dar teks vairuoti sekant instruktoriaus pastabas.
 
Manevrai
Apsisukimas kampu ir apsisukimas kelyje nebebus testuojami. Pasak DVSA, nuo šiol bus tikrinami vairuotojų sugebėjimai:
• Pastatyti automobilį paraleliai gatvėje;
• įvažiavus į aikštelę ir apsisukant arba atvirkščiai;
• sustoti dešinėje kelio pusėje, apsisukti dviejų automobilių ilgio atstume bei iš naujo prisijungti prie eismo kelyje.
 
Atsakymai į klausimus vairuojant
 
Egzaminuotojas turi teisę vairuotojo dviejų klausimų. Vienas klausimas bus užduodamas vairuotojui vairuojant. Iki šiol abu klausimai apie saugų vairavimą buvo pateikiami prieš sėdant už vairo.
 
 
 
  

Žymos: Vairavimo egzaminas, vairavimas anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kostas mokykloje stipriai pagadino orą. Mokytoja supyko ir išvarė jį iš klasės. Kostas stovi koridoriuje, pro šalį eina mokyklos direktorius. Jis klausia Kosto:
– Kodėl taip smarkiai juokiesi?
Kostas atsako:
– Nes mūsų mokytoja tokia kvaila: ji išsiuntė mane į gryną orą, o pati liko smarvėje.