Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-04-01

Londone lėktuvo katastrofos vos nesukėlė dronas

  
Londone lėktuvo katastrofos vos nesukėlė dronas
© google.com
Dėl dronų sunerimo dviejų lėktuvų pilotai, vienas iš jų atšaukė nusileidimą, kitam buvo vėlu.

Aviacijos saugumo specialistai skelbia, kad atsirado nauja grėsmė keleiviniams lėktuvams – bepilotės skraidyklės, vadinamieji dronai. Tą puikiai įrodė atsitikimas Londone, galėjęs pasibaigti skaudžia tragedija.

Šį faktą atskleidė paviešinta Jungtinės Karalystės civilinės aviacijos saugumu besirūpinančios įstaigos Airprox Board ataskaita. Dokumente teigiama, kad praėjusių metų gruodį netoli London City oro uosto vos nesusidūrė keleivinis lėktuvas ir skraidyklė. Ją pilotai pastebėjo nusileidimo metu, kai jau buvo per vėlu imtis bet kokių veiksmų siekiant išvengti kliūties – ji buvo per arti, vos per sparno ilgį.
Po šio orlaivio leistis miesto teritorijoje esančiame oro uoste turėjęs kitas lėktuvas atšaukė nusileidimą siekdamas išvengti bet kokios rizikos.
 
Apie tai oro uostui pranešė lėktuvų pilotai.
 
Skraidyklių radarai neužfiksuoja, jų įskridimas į oro uosto teritoriją be leidimo priskiriamas antrajai pagal dydį rizikai.
 
Minėtu atveju skraidyklę valdęs žmogus neidentifikuotas. Saugumo specialistai sako, jog tokie atvejai gali sukelti tragediją ir primena, kad į panašius incidentus reikėtų reaguoti greižčiau.
Skraidyklių valdytojams už įskridimą į oro uosto teritoriją be leidimo gresia kalėjimas.
  

Žymos: London City Airport, Dronas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ona guodžiasi kaimynei:
– Ir kiek aš savo Jonui įrodinėjau, kad esu gera... Ir šaukiau, ir mušiau... Netiki...