Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2014-04-03

Londono autobusai gelbės pėsčiųjų gyvybes

  
Londono autobusai gelbės pėsčiųjų gyvybes Autobusuose įrengti jutikliai perspės vairuotojus apie per arti priartėjusį dviratininką ar pėstįjį.

Londono autobusuose bus įrengiami jutikliai, padėsiantys išvengti nelaimingų atsitikimų prie pėsčiųjų perėjų bei dviratininkų sužalojimų keliuose. Nuo gegužės į miestą išriedės keliolika autobusų, kuriuose įrengta nauja technologija įspės vairuotojus apie pernelyg arti autobuso atsidūrusį judantį objektą, - rašė standard.co.uk.

 Potencialiai gyvybes gelbėjantys įrenginiai veiks panašiai kaip jutikliai, perspėjantys vairuotojus apie šalia esančius automobilius ar kitas kliūtis. Skirtingai nuo senųjų įrenginių, naujieji jutikliai nereaguos į nejudančius objektus. Kartu su vaizdo stebėjimo monitoriais veikianti technologija įspės vairuotojus tik apie judančius ir variklio neturinčius objektus.
Straipsnį apie į pėsčiuosius reaguojančias perėjas skaitykite čia.
 
Pėsčiųjų saugumui bus skiriamas ypatingas dėmesys, mat 2012-aisias sostinės keliuose dėl viešojo transporto žuvo 69 žmonės. Naująją technologiją išbandys keliolika miesto centre važinėjančių autobusų. Jei projektas pasiteisins, jutikliai bus įrengti visuose miesto ir užmiestiniuose autobusuose.
 
„Londono transporto“ autobusų skyriaus direktorius Mike‘as Westonas teigė, kad ši priemonė tapo būtina ir neišvengiama. „Akivaizdu, kad mūsų tikslas – sumažinti pėsčiųjų ir dviratininkų susidūrimų su autobusais skaičių. Norime sužinoti ar technologijos gali padėti vairuotojams, dirbantiems didelio susikaupimo reikalaujantį darbą“, - tikino direktorius.
 
Pirmosios jutiklių versijos buvo atmestos, mat jos reagavo į vadinamąjį „baltąjį triukšmą“: šviesoforus, švytinčias kelių pertvaras ir panašius trukdžius. Įrenginiai ne tik nepadėjo vairuotojams, bet ir trikdė jų darbą, tad jų buvo atsisakyta ir paprašyta sukurti naują modelį.
  

Žymos: Londonas, Viešasis transportas, Technologijos,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.