Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   London Evening Standard   |   2015-01-21

Londono metro: artėja dar vienas streikas

  
Londono metro: artėja dar vienas streikas
© Flickr/Annie Molle nuotr.
Vasario vidury London metro piko valandomis gali būti ne taip linksma – skelbiamas streikas.

Milijonų metro besinaudojančių londoniečių ir vėl laukia nepatogumai – traukinių mašinistai paskelbė streikuosią. Dirbti jie atsisako iš solidarumo kolegai, kuris buvo atleistas po to, kai darbe nepraėjo dviejų iš eilės blaivumo testų.

Nacionalinė geležinkelio, laivybos ir transporto darbuotojų profesinė sąjunga (RMT), nuo pirmadienio imasi apklausti visų metro linijų mašinistus, ar jie streike „ agpgins neapginamą”. Įsiutę Londono metro vadovai tokį žingsnį pasmerkė.
Spėjama, kad geležinkelininkai streikuos kito mėnesio vidury, pranešė „ London Evening Standard”.
 
„ Tiesa” primena, kad Šiaurinės linijos (angl. Northen line) traukinio mašinistas per atsitiktinį patikrinimą prieš darbą birželį „prižiūrint medikams” neišlaikė dviejų blaivumo testų.
 
„Jei jis būtų sėdęs vairuoti traukinio, kaip tądien planavo, jo pasirinkimas prieš darbą vartoti alkoholį būtų įstūmęs jo keleivių ir kolegų gyvybes į pavojų,” – sakė už Jubilee, Šiaurinės ir Piccadilly linijų darbą atsakingas „London Underground” atstovas Nigelis Holnessas.
 
Anot jo, nuo pirmadienio iki vasario 10 d. profesinės sąjungos narių raštu bus klausiama, ar jie prisijungs prie planuojamo streiko. Tiesa, pasisakyti leidžiama tik profsąjungai priklausantiems traukinių mašinistams, kurie sudaro maždaug trečdalį iš 3200 Londono metro dirbančių mašinistų. Kiti priklauso dar vienai profsąjungai, tačiau ji į ginčą nesivelia.
Profsąjungos nariams išplatintame biuletenyje rašoma, kad „dėl bereikalingo RMT streiko profsąjungos darbuotojai turės paaukoti savo užmokestį tam, kad parodytų paramą vienam iš kolegų, kuris prisipažino
atėjęs į darbą vairuoti judrios Šiaurinės linijos traukinio išgėręs.”
 
Pagal įstatymą, apie bet kokius darbų stabdymus profsąjunga privalo įspėti likus savaitei iki planuojamo streiko, kad 24 valandų trukmės streikas gali prasidėti jau vasario 17 dieną.
 
Remdami iš darbo išmestą savo kolegą Šiaurinės linijos mašinistai praėjusį mėnesį jau streikavo. Dabar jie tikisi, kad į darbą neišeis visos Londono metro sistemos traukinių mašinistai.
 
„London Underground” atstovas sakė, kad atleistas mašinistas ne vieną kartą prisipažino prieš darbą vartojęs alkoholį.
 
Daugiau apie streiko priežastis skaitykite čia:
 
 
  

Žymos: Streikas, Londono metro

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mažylis prieina prie policininko ir klausia:
– Dėde, sakykite, kam jūsų kepurei reikalingas dirželis?
Policininkas:
– Na, jei pučia labai stiprus vėjas, kad kepurės nenupūstų.
Mažylis:
– O man tėtė sakė, jis reikalingas, kai švilpiate, kad jums žandai neplyštų...