Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   bbc.co.uk   |   2015-04-30

Privaloma naujovė vairuotojams: patekusius į avariją gelbės kompiuteris

  
Privaloma naujovė vairuotojams: patekusius į avariją gelbės kompiuteris Avarinė sistema ypač palengvins avarinių tarnybų darbą.
2018 m. kovo 31 d. „eCall” avarinė sistema bus privaloma visuose naujuose automobiliuose bei furgonuose

Europos Parlamentas (EP) balsavo už naujos avarinės įrangos įdiegimą į visus Europos Sąjungos (ES) automobiliu. Įranga, kuri avarinėms tarnyboms greičiau praneš apie įvykusį eismo įvykį, bus privaloma kiekvienam vairuotojui, - pranešė portalas bbc.co.uk.

Įvykus rimtai eismo nelaimei, „eCall” vadinama sistema automatiškai surinks numerį 112. Avarinėms tarnyboms sistema taip pat išsiųs automobilio koordinates bei kitą informaciją.
Remiantis skaičiavimais, miestuose „eCall” sistema avarinių tarnybų reagavimą į ekstremalias situacijas gali optimizuoti iki 40 proc. Tuo tarpu atokiose vietovėse nukentėjusieji pagalbos sulauktų net dukart greičiau.
 
Pirmą kartą technologija buvo pasiūlyta dar 2012-aisiais, tačiau užvirus diskusijoms dėl asmens duomenų privatumo, svarstymas buvo atidėtas. Nuo 2018 m. kovo 31 d. „eCall” avarinė sistema bus privaloma visuose naujuose automobiliuose bei furgonuose.
 
Po užsitęsusių diskusijų tarp EP parlamentarų bei ES valstybių, buvo nuspręsta, kad nelaimės atveju tarnyboms bus siunčiama tik ši informacija: automobilio markė, degalų rūšis, avarijos laikas ir lokacija.
 
Europos Komisijos duomenimis, dėl papildomos avarinės sistemos įdiegimo, naujų automobilių kaina išaugs apie €100 (£72; $109).
 
Teigiama, ka ši sistema ypač palengvins avarinių tarnybų darbą ir padės išvengti kalbos barjero sukeliamų nesusipratimų. 
  

Žymos: Avarija, Automobiliai, Europos Sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.