Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Bbc.com   |   2019-03-28

Smarkiai išaugo automobilių su užvedimu be rakto vagysčių skaičius

  
Smarkiai išaugo automobilių su užvedimu be rakto vagysčių skaičius
© Twitter.com

Kas šešias minutes Jungtinėje Karalystėje pavogiamas automobilis – tokį faktą pateikė šalies draudimo įmonės, skatinančios atidžiau pasirūpinti automobilių su užvedimu be rakto apsauga.

Britų draudėjų asociacija pranešė, kad pernai nuo ilgapirsčių nukentėjusiems draudimo įmonių klientams buvo išmokėta £376 mln. Lyginant su 2017-aisiais, automobilių vagysčių skaičius išaugo beveik trečdaliu – 29 proc., rašo Bbc.com.
Nors tiksliai nėra žinoma, kiek automobilių su užvedimu be rakto buvo pavogta, skelbiama, kad būtent tokiomis transporto priemonėmis vagių susidomėjimas stipriai išaugo. Pasak tyrimą atlikusių ekspertų, kai kurie nauji automobilių modeliai nėra pakankamai nuo to apsaugoti.
 
„Thatcham Research“ atskleidė šešis automobilių modelius, kurie turi prasčiausią apsaugos sistemą: „Ford Mondeo“, „Hyundai Nexo“, „Kia ProCeed“, „Lexus UX“, „Porsche Macan“ ir „Toyota Corolla Hybrid“. Kaip ir buvo galima tikėtis, automobilių gamintojai tokias ekspertų tyrimų išvadas laiko nepagrįstomis.
 
Kaip veikia automobilių su užvedimu be rakto sistema?
 
Automobilių su užvedimu be rakto sistema leidžia vairuotojams atidaryti transporto priemonės dureles ir užvesti automobilį neišimant raktelio iš kišenės.
Vagys, dažniausiai dirbantys poromis, taikosi į prie namų pastatytas transporto priemones. Vienas arčiau automobilio priėjęs asmuo rankose laiko aparatą, sustiprinantį automobilio raktelio skleidžiamą signalą, o kitas žmogus kitą aparatą laiko priglaudęs arčiau namo priekinių durų, siekdamas „pagauti“ netoli jų padėto automobilio raktelio skleidžiamas bangas. 
 
Jei viskas pavyksta, transporto priemonės apsaugos sistema yra „apgaunama“ ir vagys nuvaro automobilį. Dažniausiai, kaip teigia policijos pareigūnai, tokie automobiliai yra parduodami dalims.
 
Ekspertai pataria automobilių su užvedimu be rakto sistemomis rauktelius laikyti kuo toliau nuo paradinių namo durų. Taip pat, siekiant dar labiau apsaugoti svo turtą, kieme pravartu turėti vaizdo stebėjimo sistemą.
 
  

Žymos: Automobiliai, Transportas, Policija, Vagystės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...