Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   London Evening Standard   |   2015-02-11

Streikai: Londonui gresia visiškas transporto chaosas (atnaujinta)

  
Streikai: Londonui gresia visiškas transporto chaosas (atnaujinta)
© Flickr nuotr.
Autobusų vairuotojai skelba antrąjį streiką, į darbą neis ir metro mašinistai.

Londono transporto įmonių vadovai nebesusitvarko su pavaldiniais – apie streiką paskelbė, o po to jį atidėjo autobusų vairuotojai, balsavimu streikui pritarė ir metro mašinistai. Miesto vadovai gyventojams liepa pasiruošti ir, jei turi, iš pašiūrių traukti dviračius ar lipti į taksi.

Londono autobusų vairuotojų profesinė sąjunga atšaukė dviejų dienų streiką, pranešė „The Independent". 
Tokiu žingsiu profsąjunga sako išreškianti gerą valią ir kviečianti vairuotojų darbdavius prie derybų stalo aptarti jų algoms.
 
Vairuotojai žadėjo nedirbti penktadienį, nuo 16 valandos vakaro. Streikas turėjo tęstis visą parą, būtų nevažiavę ir kai kurie naktiniai autobusai.
 
Kaip pranešė „London Evening Stratford”, streikas galėjo paliesti ir „Abellio” ir „Arriva” autobusus, tačiau savaitgaliniai autobusų maršrutai būtų turėtų kursuoti kaip įprasta.
 
Antrojo streiko buvo laukiama pirmadienį.
„Tiesa” primena, kad dėl jų manymu nesąžiningo užmokesčio Londono autobusų vairuotojai streikavo kiek mažiau nei prieš savaitę. Tai sukėlė itin didelių nepatogumų gyventojams.
 
 
Ir šįsyk vairuotojų nepasitenkino priežastis – ta pati. Vairuotojų profesinė sąjunga siekia, kad visose 18-oje Londono keleivius vežiojančių autobusų kompanijų darbo užmokestis būtų vienodas. Anot vairuotojų, dabar atlyginimų skirtumas skirtingose kompanijose kartais sudaro net 3 svarus už valandą.
 
Tačiau planų streikuoti neatsisako metro mašinistai. Tiesa, į darbą jie neeis ne dėl atlyginimų, o iš solidarumo su iš darbo atleistu kolega.
 
Kaip anksčiau rašė „Tiesa”, traukinio mašinistai gina traukinio mašinistą, kuris buvo atleistas iš darbo po to, kai ryte per atsitiktinę patikrą jo alkoholio testas buvo teigiamas.
 
 
Į klausimą „Ar esate pasirengę streikuoti?” teigiamai atsakė 299 profsąjungos narių, 221 streikui pasakė ne. Iš viso teisę balsuoti turi apie 1000 profsąjungos narių.
 
Pagal įstatymą prieš pradėdamos streikuoti, profsąjungos turi įmonei duoti savaitės įspėjimą. Tad streikas gali įvykti bet kada nuo šios savaitės iki vasario 18 d.
 
Streikas paliestų visas metro linijas, tačiau kada jis tiksliai prasidės – neaišku.
 
Miestiečiams bus prienami nuomojami „Boris Bikes” dviračiai, tačiau jų visiems neužteks, tad miesto vadovai ragina iš pašiūrių traukti savuosius. Gyventojai taip pat skatinami dalintis taksi automobiliais.
 
  

Žymos: Streikas, Londono metro, Autobusai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sekmadienio popietė. Turtingo Anglijos lordo dvaras. Seras sėdi fotelyje, skaito laikraštį. Įeina tarnas.
– Sere, gal būtų galima įsipilti stiklinę vandens iš grafino?
Lordas, nepakeldamas akių nuo laikraščio:
– Žinoma, Džonai, prašom.
Tarnas įsipila ir išeina su stikline. Po kiek laiko grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Žinoma, gali įsipilti.
Tarnas vėl įsipila ir išeina. Po kiek laiko vėl grįžta:
– Sere, gal būtų galima įsipilti dar vieną stiklinę vandens?
– Prašau. Tik, Džonai, kam tau tiek vandens?
– Gaisras, sere.