Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2016-01-07

Sumažėjo nedrausmingų dviratininkų ar jie tapo nebaudžiami?

  
Sumažėjo nedrausmingų dviratininkų ar jie tapo nebaudžiami? Už važiavimą šaligatviu Londone nubaudžiami vidutiniškai du dviratininkai per dieną.

Nors dviratininkų Londone daug kaip niekad, per pastaruosius devynis mėnesius ženkliai sumažėjo atvejų, kai jie baudžiami už važiavimą šaligatviu.

Dviračiu galima važiuoti tik specialiai tam pritaikytais takais, o ten, kur jų nėra – tik važiuojamąja gatvės dalimi. Šaligatviu – draudžiama, o šios taisyklės nepaisantiems gresia 50 svarų sterlingų bauda. 2013-2014 metais sučiupti pažeidėjai skaičiuoti tūkstančiais, o štai 2015 balandžio-gruodžio mėnesiais baudos skirtos tik 406 baudos nepaklusniems dviratininkams.
Milijoniniame mieste – vos du pažeidėjai kasdien. Devyniose Londono savivaldybėse per šį laikotarpį neužfiksuotas nė vienas atvejis, kai dviratininkas ignoravo draudimą.
 
Policija nebaudžia?
 
Iš Londono mero institucijos oficialius skaičius apie nuobaudas gavęs leiboristų partijos narys John Biggs tuo abejoja. Jo manymu, dauguma nepaklusnių dviratininkų tiesiog išvengia bausmės ir jaučiasi nebaudžiami bei kelia realų pavojų pėstiesiems, ypač vyresniems žmonėms ar vaikams.
 
Politikas taip pat suabejojo, ar nederėtų apkarpyti pažeidimus kontroliuojančios Metropoliteno policijos biudžeto ir priminė, kad ji praranda visuomenės pasitikėjimą leisdama išvengti bausmės vienai iš grupių – dviratininkams.
 
Londono mero Boris Johnson atstovas spaudai Will Walden, reaguodamas į tokias kalbas pabrėžė, jog geriausias būdas išvengti konfrontacijos tarp pėsčiųjų ir dviratininkų – gerinti infrastruktūrą pastariesiems. Į ją per keletą metų ketinama investuoti apie milijardą svarų sterlingų.
 
Nors Londonas skelbiasi draugišku miestu dviratininkams, jie sostinės gatvėse kasdien patenka į incidentus, dėl to patiria rimtų traumų ir net žūva. Ši eismo dalyvių grupė dažnai tampa ne tik pėsčiųjų, bet ir automobilių vairuotojų nepasitenkinimo priežastimi.
  

Žymos: Londonas, Automobiliai, Dviračiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ona guodžiasi kaimynei:
– Ir kiek aš savo Jonui įrodinėjau, kad esu gera... Ir šaukiau, ir mušiau... Netiki...