Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2018-04-30

Už privažiavimą prie oro uosto – naujas mokestis

  
Už privažiavimą prie oro uosto – naujas mokestis
© flickr nuotr.
Norint važiuoti keliais aplink Heathrow oro uostą reikėtų susimokėti.
Siūlomas jo dydis – 15 svarų sterlingų

Siekiant sumažinti automobilių spūstis prie intensyviausio Londono oro uosto, privažiavimą prie jo ketinama apmokestinti vienkartiniu mokesčiu.

Tokį apmokestinimą norima taikyti vakarinėje Londono dalyje esančio Heathrow oro uosto teritorijoje esančiuose privažiavimo keliuose, kurių bendras ilgis sudaro per 130 kilometrų. Jeigu pasiūlymas bus įgyvendintas, kaskart už įvažiavimą į teritoriją tektų mokėti vadinamąjį spūsčių (congestion) mokestį.
Siūlomas jo dydis – 15 svarų sterlingų.
 
Taip norima paraginti žmones prieš keliaujant palikti automobilius namuose bei mažinti aplinkos taršą ir paversti oro uosto apylinkes žemos emisijos zona. Šaltinių teigimu, tokios idėjos autoriai yra valdžios atstovai, konkrečiai – transporto ministerija.
 
Kaip argumentas pateikiamas faktas, jog greta Heathrow einančioje greitkelio M4 atkarpoje tarša beveik perpus viršija nustatytas normas.
 
Šis oro uostas pagal keleivių skaičių yra didžiausias Europoje – pernai jo paslaugomis pasinaudojo 78 mln. žmonių, iš čia galima pasiekti 84 šalis.
Ateityje oro uostą ketinama plėsti – statyti trečiąjį pakilimo ir nusileidimo taką, o tai leistų padvigubinti jo pajėgumus.
 
Augant keleivių skaičiui oro uostas žada investuoti į geležinkelių infrastruktūrą, kad traukiniais oro uostą ateityje galėtų pasiekti trigubai daugiau žmonių, nei dabar.
 
Apmokestinta zona apimtų per 130 km kelių aplink Heathrow oro uostą. Google maps nuotr. Apmokestinta zona apimtų per 130 km kelių aplink Heathrow oro uostą. Google maps nuotr.
 
  

Žymos: Oro uostai, Londonas, Heathrow oro uostas, automobilių mokestis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naktį žmogelio mašinoje suveikia signalizacija. Išlekia jis tik su šlepetėmis ir chalatu į kiemą, o ten prie jo automobilio stovi trys žaliūkai su treningais. Vienas sako:

– Šaunuolis, greitai raktelius atnešei.