Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mantas Petruškevičius   |   2016-07-13

Vairavimo ypatumai Anglijoje

  
Vairavimo ypatumai Anglijoje Impulsyvus vairuotojų elgesys ir emocijos D. Britanijos keliuose paprasčiausiai „neveikia“.
Naudojimasis navigacinėmis priemonėmis reiškia, jog kaskart, privažiavus žiedinę sankryžą nepažįstamame kelyje, nebeteks iš naujo svarstyti ir dvejoti, kurį iš keturių išvažiavimų reikės netrukus rinktis.

Atvykus į Jungtinę Karalystę susiduriama su vairavimo kelyje ypatumais. Automobiliai tokie pat, tik gal kiek naujesni ir su vairu kažkur dešinėje, kelio ženklai atpažįstami. O štai vairuotojų kultūra kelyje skiriasi nuo tos, prie kurios esame įpratę. Tačiau ir čia, laikui bėgant, skirtumų mažėja. Kad ir kaip nedrąsiai sėstumėte prie vairo Anglijoje pirmą kartą, po dienos kitos praktikos vairavimas nebeatrodys toks bauginantis.

Milijonams į D. Britaniją atvykusių gyventojų jos keliuose vairuoti tinka ir patinka. Visai nesvarbu, ar planuojate įsigyti nuosavą automobilį, ar mašiną tik nuomojatės savaitgalio kelionėms, tikiuosi, jums pravers šios pastabos apie vairavimo ypatumus bei keletas patarimų, kurie turėtų palengvinti kiekvieno vairuotojo dienas britų keliuose.
Įsibėgėkite lėtai
 
Jeigu niekada nevairavote Jungtinėje Karalystėje anksčiau, o patirties kelyje bagažas dar apytuštis, išsinuomoti automobilį oro uoste ir pasinerti tiesiai į trečiąją eilę didmiestyje, ko gero, nebūtų pats sumaniausias sprendimas.
 
Prieš pirmąją kelionę pavažiuokite automobiliu ar autobusu kaip keleivis ir atidžiau patyrinėkite aplinką keliuose. Taip įgysite daugiau intuicijos ir pasitikėjimo (arba ne) šalutinių kelių vairuotojais, geriau perprasite žiedinės sankryžos eismą (arba ne) bei neįprastą vairavimą mums neįprasta puse.
 
Be navigacijos Londone – nė iš vietos
 
Daugeliui žmonių vairavimas dideliame mieste, tokiame kaip Londonas, gali pasirodyti kaip košmaras: reikia saugotis kitų automobilių, dviaukščių autobusų, netikėtų taksi vairuotojų manevrų, motorolerių, motociklininkų, dviratininkų, arklių ir pėsčiųjų.
 
Visus eismo dalyvius (net ir tuos, kurie net kelių eismo taisyklių vadovėlyje buvo minimi skliaustuose) Londono keliuose tikrai sutiksite. Išskyrus kelyje netikėtai pasirodančių žąsų pulką – jos sugalvos pereiti kelią kur nors atokiau, Londono priemiestyje.
Kelionei būtinai pasiruoškite iš anksto, kad būtumėte budrūs ir susidorotumėte su neišvengiamais netikėtumais keliuose. Puikūs internetinių laikų išradimai su maršrutų žemėlapiais priešakyje, įgarsintais tūkstančiais balsų, padės suplanuoti trumpiausią įmanomą maršrutą ir greičiau pasiekti kelionės tikslą.
 
Dar svarbiau: naudojimasis navigacinėmis priemonėmis reiškia, jog kaskart, privažiavus žiedinę sankryžą nepažįstamame kelyje, nebeteks iš naujo svarstyti ir dvejoti, kurį iš keturių išvažiavimų reikės netrukus rinktis.
 
Jeigu dar neturite GPS navigacinės įrangos savo automobilyje arba išmaniajame telefone – pats laikas ją įsigyti.
 
Be piniginės – taip pat
 
Vairuotojai Londone yra patys atsakingi už laiku sumokėtą oro taršos mokestį sostinės centre. Jis siekia 11,50 svarų dienai ir yra taikomas transporto priemonėms, kurios į miesto centrą įvažiuoja nuo 7 val. ryto iki 18 val. vakaro. Savaitgaliais ir švenčių dienomis įvažiavimas nemokamas. Nepastebėtiems vairuotojams į centrą įvažiuoti niekaip nepavyks, dešimtys kamerų fiksuoja ir skanuoja kiekvieno automobilio valstybinius numerius, o taisyklių pažeidėjams tiesiai į namus paštu išsiunčiami baudų kvitai.
 
Planuodami savo kelionę į Londono centrą apmokestinamomis valandomis, specialiame internetiniame puslapyje „Congestion Charge Auto Pay“ nepamirškite pasidomėti apie nuolaidas bei nemokamo įvažiavimo galimybę. Jeigu vairuojate automobilį su žema anglies dvideginio išmetimo emisija, elektromobilį arba hibridinę transporto priemonę, už įvažiavimą į Londono centrą mokėti nereikės.
 
Parkavimas prieš eismą
 
Turbūt ne kartą teko pastebėti ir nusistebėti skersai kelią prieš eismą ir neretai prieš nosį pasukančiais automobiliais; taip elgtis D. Britanijoje leidžiama, jeigu manevrą atliekate iš gerų paskatų, tai yra bandote automobilį pastatyti į nusižiūrėtą stovėjimo vietą kitoje kelio pusėje. Dėl tokių kitose šalyse neįprastų parkavimo ypatumų vairuotojai Anglijoje nesuka sau galvos, tik dar labiau susikaupia, nes, kaip ir pėstieji, žino, jog gatvėje gali tikėtis pamatyti ir sulaukti to, ko dar nėra matę.
 
Gera naujiena – kad vairavimas Anglijoje neapsiriboja vienu Londonu. Be abejo, jeigu įgysite naudingos patirties vairuodami šio miesto siauromis gatvėmis per patį piką, niekur kelyje nebus baisu – net vairuoti Mumbajaus gatvėmis Indijoje tarp pėsčiųjų, karvių ir automobilių, judančių visomis kryptimis vienu metu. Bet tai jau kitas „lygis“, ir šį kartą – ne apie tai.
 
Pasiruoškite neskubėti
 
Taip jau atsitinka, kad įdomiausi ir vaizdingiausi keliai D. Britanijoje dažnai būna ir patys siauriausi. Tad nenustebkite įstrigę už vyresnio amžiaus vairuotojo vairuojamo ir jau klasika tapusio „Jaguaro“, judančio 40 km per val. greičiu, arba traktoriaus, kurį kilniai iš šalutinio kelio praleido priešais važiuojantis automobilis.
 
Impulsyvus vairuotojų elgesys ir emocijos D. Britanijos keliuose paprasčiausiai „neveikia“. Čia reikia būti kantriems ir laukti, kol pasieksite taip išsvajotą kelionės tikslą. Tad atverkite langus, gėrėkitės vaizdais ir tyliai pasidžiaukite, kad priekyje važiuojantis automobilis nors ir palengva, tačiau juda į priekį.
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Vairavimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įniršusi žmona įlekia į namus:
– Aha! Aš viską žinau!
Vyras:
– Taip? Na, ir kiek gi intakų turi Nemunas?