Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Andžej Ivanovski, PAB Translation Centre   |   2014-02-05

Anglų kalbos kampelis. Patarimai, kaip išmokti anglų kalbą

  
Anglų kalbos kampelis. Patarimai, kaip išmokti anglų kalbą Anglų kalbos pamokos.

Hello and welcome to 20th edition of English Language Corner from PAB Translation Centre: the rubric in which you could learn some English. Šiandien norėčiau duoti Jums kelis patarimus, kaip lavinti sklandžią anglų kalbą. Ar kada nors paklausėte savęs – koks gebėjimas yra svarbiausias norint puikiai bendrauti angliškai? Akivaizdu, kad tai – sklandumas (fluency). Taigi, kas yra sklandumas? Tai gebėjimas kalbėti (bei suprasti) angliškai labai greitai ir be pastangų... bei vertimo. Sklandumas leidžia Jums laisvai bendrauti su anglakalbiais – jie lengvai supranta Jus, o Jūs – juos.

 Klausymas – sėkmės raktas
Norint gerai išmokti anglų kalbą reikia daug klausytis. Mokykitės ausimis, ne akimis. Ko reikėtų klausytis? Turinys turėtų būti suprantamas ir pasikartojantis. Neišmoksite, jei nesuprantate turinio, todėl, pvz., televizijos laidų klausymasis nepadeda, nes ten kalba per greitai ir per sudėtingai. Pradėkite nuo lengvesnės medžiagos – ir greitai pastebėsite rezultatus. Vis dėlto, vien suvokimo nepakaks, reikia kartojimo. Jei išgirstate žodį vieną kartą, Jūs jį pamirštate, 5 kartus – ko gero, taip pat pamiršite, todėl reikia daug kartų išklausyti tą patį įrašą, kad įsimintumėte naują žodyną. Kiek kartų yra pakankamai? Dauguma žmonių turi išgirsti 30 kartų, kad įsimintų visam laikui. Tam, kad išmoktumėte žodį ir sugebėtumėte greitai atpažinti naujas frazes, Jums, ko gero, reikėtų išklausyti jas 50–100 kartų.
 
1. „Ribotas klausymasis“ (Narrow listening). Klausykitės tos pačios temos daug kartų. Pabandykite klausytis vis to paties žmogaus įrašų – neabejotinai, kalbėtojas turi savo išskirtinį žodyną ir stilių, todėl kalbėdamas bet kuria tema kartoja tas pačias frazes.
 
2. Laiko paskirstymas. Kas geriau: klausytis 2 val. be pertraukos ar paskirstyti laiką tolygiai? Paskirstymas veikia geriau, todėl paklausykite 30 min. ryte, po to 30 min. automobilyje važiuodami į darbą, 30 min. grįždami namo ir dar pusvalandį prieš miegą.
 
3. Ipod arba mp3 grotuvo naudojimas. Turėdami šiuos grotuvus galėsite klausytis tinklalaidžių (podcast) bet kada: keliaudami, apsipirkdami, ruošdami vakarienę ir t. t.
4. Vienalaikis skaitymas ir klausymasis. Pabandykite klausytis ir skaityti tuo pačiu metu, pvz., tokią galimybę suteikia BBC Learning English (http://www.bbc.co.uk/worldservice/learningenglish/).
 
Good luck with your English and thank you to all my dedicated readers. Farewell!
 

Ankstesnės anglų kalbos pamokos:

 
  

Žymos: Anglų kalbos pamokos, Gyvenimas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pasimatymas. Sėdi mergina ir vaikinas. Staiga mergina pagadina orą ir sako:
– Norėčiau, kad tai liktų tik tarp mūsų...
– O aš norėčiau, kad išsisklaidytų, – atsako vaikinas.