Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Evelina Kvartūnaitė   |   2012-03-30

Evelina: Nes aistra yra pilna nesibaigiančių atstumų

  
Evelina: Nes aistra yra pilna nesibaigiančių atstumų
© Evelina Kvartūnaitė

Aš, kaip ir turbūt tu, o gal ir daugiau žmonių, kartais turiu pašėlusį norą, viską sudėlioti į dėžutes, pastraipas ar bent jau į skyrius. Noriu įvardinti tai, ko kartais net negaliu paliesti. Noriu turėti paprastus atsakymus į padrikai žmonių užduotus klausimus, net jei nuoširdžiai tai užtruktų visą vakarą, naktį, o gal ir amžinybę.

Dabar jau žinau truputį daugiau, nei žinojau vakar. Dabar jau žinau, kad geriausios paslaptys yra viešos. Geriausia baimė yra ta, į kurią įeini plačiai atmerktomis akimis bei delnais. O jei žodis žeidžia, tai kas (iš)gydo? Kaip atskiri, kur langas, o kur tik veidrodis?
Ir tikrai būna akimirkų, kai tikrai nebežinau, kas dėlioja mano gyvenimą – mano svajonės ar iššūkiai. O jie kuo nors skiriasi? Kai nubundu dviejų spalvų tapetais išklijuotam kambary ir už durų girdžiu ošiant Egėjo jūrą, tikrai suprantu, kad didžiausi stebuklai nutinka tuomet, kai išdrįsti išlipti iš savo komforto zonos ir leisti sau pajusti magiją. Ir dažniausiai, kai nubundi ten, kur kažkada stovėjo vienas iš septynių pasaulio stebuklų, suvoki, kaip mažai pažįsti save.
 
Ir kaip dažnai leidi praeities klaidom formuoti tavo ateitį ir kaip dažnai mes vis dar bandom pabaigti jau pasibaigusį pokalbį. Dangus, kaip ir jūra, niekada nėra vienos spalvos. Kaip dažnai mes švaistome laiką ilgiems apmastymams, nemigos naktims, nuslėptiems lūkesčiams? Juk kartais tereikia vieno žodžio, vieno bučinio, vieno laiško ar vieno tikro apkabinimo. Ir net tuomet gyvenimas tave nustebina – vienas atsisveikinimas ir jau žinai, kad grįši.
 
Kažkur skaičiau, kad viltis yra sunkiausia meilės forma. Galbūt tai yra tiesa. Dar skaičiau, kad aistra verta pusės gyvenimo, o abejingumas – pusės mirties. Korane Imam Ali sako, jog kai dievas sukūrė aistrą, padalino ją į dešimt dalių, ir kurių devynios buvo duotos moteriai.Ir tubūt nesvarbu, kaip bedalintume aistrą, gyvenimą, tingius rytus užmiegotais akių kampučiais, svarbu, kad jaustum, kad su kiekvienu įkvėptu jausmu, žodžiu ar galimybe prisiliesti prie kito žmogaus vilties esi truputį arčiau savęs.
 
  

Žymos: Evelina Kvartūnaitė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi du vyrai:
– Klausyk, tavo žmona į darbą vaikšto?
– Hm. Vaikšto...
– Teisingai, ir aš saviškei neduodu pinigų talonėliams...