Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Evelina Kvartūnaitė   |   2011-10-21

Evelina: Passion Play: Draugai

  
Evelina: Passion Play: Draugai
© E.Kvartūnaitė
Ir išties, draugai neskaičiuojami tuo sąrašu, kuris yra feisbuke.

Brangus dienorašti, mana labai patinka saulėtos dienos. Man patinka žiūrėti, kaip saulės nutviekstais kanalais ir vandens purslų vejami plaukia laiveliai, pilni besišypsančių žmonių, keturkojų jų augintinių ir viso gėrio, kokį tik gali sutalpinti į nedidelį laivelį.

Ir va būtent tokiom dienom nebemąstai, kaip nunešti savo dūšią į komisą arba į valyklą, kad tas liūdesio dėmes išvalytų. Arba išdegintų. Kaip nors. Bet kaip. Kad tik jų ten daugiau nebebūtų. Ir tada supranti, kaip dažnai vartosi gyvenimas. Kaip dažnai, tarsi tas burbulas, pilnas snaigių būna supurtomas ir nubarstomas tais nuostabiom spalvom aptaškytais rudeniniais lapais.
Ir būna akimirkų, kai viskas sustingsta. Pažiūriu tau tiesiai į akis. Ir tu pažiūri. Ir ne todėl, kad neturi, kur žiūrėti. Ir laikas būna lėtesnis, nei sekundė. Ir viskas tiesiog apsiverčia atgal. Ant kojų. Nes žinai. Ir tokių dalykų neišmokstama. O juk turiu šiokį tokį išsilavinimo gabalęlį. Turbūt net visą šmotą, bet tose įstaigose tavęs neišmoko nesislėpti už žodžių, profesijų ir paprasčiausiai laiko. Mokausi to, nes pagaliau žinau, kad yra pasaulyje žmonių, dėl kurių nesijaučiu viena. Ir net, kai kartais pamirštu, kad nesu viena (nes mes visi labai kartais pamirštam), nesijaučiu tuščia... nes mano kišenės pilnos šypsenų, o galva – dangaus.
 
Ir išties, draugai neskaičiuojami tuo sąrašu, kuris yra feisbuke. Draugai skaičiuojami arbatos puodeliais, ilgai vakarais be galo ir laiškais, kuriuos gali suprasti tik tu.
 
As esu labai laiminga. Ir dar labiau turtinga visu tuo. Sako, per patį vidurdienį šviečiant saulei, nebūna šešėlių, nes jie slepiasi po batų padais ir kutena pėdas. Sky fits heaven. Tikri dalykai išlieka. Išlieka esmė, net ir lietingom dienom. Juk Richardas sakė: Mes esame tiltas per amžinybę , nusidriekiantis viršum jūros: patrakėliškai ieškantys malonumų, smagiai tyrinėjantys paslaptis, pasirenkantys nelaimes, triumfą, išmėginimus, neįtikėtinus sutapimus, vėl ir vėl iš naujo išbandantys save ir besimokantys mylėti, mylėti, mylėti?
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ona guodžiasi kaimynei:
– Ir kiek aš savo Jonui įrodinėjau, kad esu gera... Ir šaukiau, ir mušiau... Netiki...