Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Maria   |   2011-05-10

Maria: Amsterdam. Friends are the ones who Love you Regardless

  
Maria: Amsterdam. Friends are the ones who Love you Regardless

Gera tiesiog eiti gatve ir jausti grindinį po kojomis. Gera, kai gatvės Tave apgaubia sava nakties skraiste. Rodos, neši savo atvaizdą tamsiais Amsterdamo kanalais ir beveik visada žinai į kurią pusę eiti. Klausai varpų ir Tave sekančių dviračių kvėpavimo, jauti save mieste.

Tarytum koks namų išsiilgęs klajoklis šuo: uodi miesto kvapą, jį pažįsti ir pajunti, kad čia kvepia namais. Nekalbu apie rūkomos žolės kvapą, ne... Amsterdamas yra kur kas daugiau nei tai, kur kas daugiau....bet... dabar ne apie tai.
Pagaunu paskutinį, stoties linkui važiuojantį traukinį, pasižiūriu į dešinę savo ranką – vardu laikrodis, kuris pusę lūpų šypsodamasis vaizduoja 17 minučių po vidurnakčio. Mintis nutraukia iš tolimesnių vagonų besigirsdintis skardinis čiapsėjimas. „Kažkas aptvarko traukinį prieš išvykstant“ – pamanau, kol man prieš akis neišdygsta perkūdęs juodukas su marichuanos suktine dantyse, maskatuojantis ką tik šiukšlinėje rasto, popierinio kavos puoduko dugne verkiančiais pinigais. Papurtau galvą ir atsiprašau. Prisitraukiu arčiau lagaminą, susipatoginu sėdynėje ir pagalvoju: taip... Amsterdamas... čia įmanoma viskas, apie ką tik galėtum sau leisti pagalvoti.
 
Kažkoks kultūrinis šokas apima einant nuo „Amsterdam Centraal“ „Dam‘o“ aikštės linkui. Velku lagaminą, paskui vilkdama kojas ir irgi kolekcionuoju lagamino dugnu besivelkančius, o gal irgi kojas bevelkančius, vienkartinius puodelius ir į popierių susivyniojusius šalto maisto likučius. Miestas skiriasi nuo architektūriškai sterilaus Dubajaus, bet ką... Buvau čia, ir dabar, dar kažkiek pabūsiu.
 
Ko gero geriausias jausmas pasaulyje yra apkabinti mylimus ir mylinčius. Apsigyvenu buvusio vaikino bute, kur gyvenome kartu, ir dieną, kai išsiskyrėme, abipusis pyktis, matyt, ėmė keliauti elektros laidais ir studijoje kilo gaisras, ne tik skatinantis mus sukti savais keliais, bet ir labai laiminantis, nes sunaikino visus buvimo kartu įkalčius... viskas apšnekėta ir išglūdinta, Bilas turi kitą draugę, pas kurią pagyvens kol svečiuosi aš. Aš patenkinta ir kitokia, kambarys irgi kitoks nei mačiau paskutinį kartą. Nusišypsau koridoriuje radusi suodinos savo rankos atspaudą. Pamenu, kai kalbant su gaisrininkais, teko pasilaikyti už sienos nuo patirto šoko.
 
Nemažai laiko praleidžiu su Daniel, prancūzų aktoriumi, Amsterdame užstrigusiu prieš beveik dešimt metų. Daniel ką tik įveikė vėžį. Susitinkame ligoninėje. Tarp šviežių bandelių ir chloro kvapo išsiskleidžia sulaužantis atstumą apkabinimas ir aš šypsaus... Kalbam prancūziškai, angliškai, aš gestikuliuoju ir iš savo išplėšyto, aplamdytu viršeliu, lietuviško žodyno, dar vis negaliu išmesti žodžių Kalas („Halas“ – baigta, viskas arab.) arba In Shala (Jei tokia Dievo valia arab.). Kalbu apie save. Žiūriu į jį ir stebiuos. Užsimanau verkti nuo Daniel pozityvumo ir stiptybės, mokėjimo ne tik gyventi gyvenimą, bet ir priimti jį visokiomis spalvomis nešiną, bet kokia kauke besidengiantį. Bendraujant su Daniel apima jausmas, kad ne jis susirgo vėžiu, bet vėžys užsikretęs jo optimizmu, ėmė ir numirė iš juoko...
 
Mano visas aukštas – muzikantai. Vieta: mažos studijos, storomis sienomis, kur kiekvienas turi savo mažą, atskirą, Amsterdamo panoramos gaubiamą pasaulį.
 
7 aukštas, apsuptas stogo su turėklu, kurį iškilmingai vadiname terasa ir nelegaliai geriame vyną slepiami pavasario nakties. Yael dainuoja dievišku balsu liesdama manas mintis, žiūriu į visus, lyg mokykloje, po ilgos ligos sugrįžusi į klasę, stebiu – kaip visi paaugo, kiek daug išmoko, pasikeitė. Yael balsas ištirpsta pianino garse, kartais smaugia stygas, kartais prityla ir leidžia muzikai laimėti... intelektuali vištos ir kiaušinio kova, bet muzika turi sielą.
Susitinku su Ronaldu, nuotabiu ofismenu, kuris saviatgalias virsta DJ Liūtu ir šokdina po savaitės nuvargusius žmones, o pirmadienį vėl nubunda arba prisikelia ofiso rėžimui. Jau seniai sakiau, kad šiuolaikiniam žmogui vieno gyvenimo nebepakanka...
 
Danielė, plečianti grupę ir besiruošianti išleisti antrąjį savo albumą. Bertas, pagaliau sulaukęs straipsnio apie savo kelionę po Baltijos šalis, kurioje jį asistavau, išdidžiai padovanoja man „Geo“ žurnalą, kur mažomis raidelėmis matau išspausdintą ir savo vardą (be klaidų). Išsiblaškęs tapytojas Kohyaras vis dar skandinantis žiūrovus savo paveiksluose... Tez, besileidžiantis į beribes free enegry paieškas... Wim‘as dar vis dėliojantis savo albumą apie nesantuokinio gyvenimo patirtis... Janjaapas ir jo magnetinio lauko lova garsinantį jo vardą filme apie Karalių Artūrą.
 
Evelina, pagaliau ramiai mylinti, statanti pilį iš bilietų į Kopenhagą šaknelių... Adamas, kantriai siekiantis muzikos prodiuserio karjeros... ir dar daugelis kitų, mano gyvenimo herojų užpildo keleto savaičių akivarą Amsterdame ir verčia daug ir intensyviai šypsotis.
 
 
,,Draugai yra tie sutvėrimai, kurie myli Tave nepaisant, („Friends are the ones who Love you Regardless“), papildydama albumą toliau sapnuoju žalią sapną apie šimtą metų vienatvės...
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas varto receptų knygą. Susiraukia ir sako mamai:
– Bloga knyga...
– Kodėl?
– Nes visi receptai prasideda žodžiais „Paimkite švarų indą...“
document.write ("<\/scr"+"ipt>");