Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2018-09-14

Apie krizę jau kalba ir Anglijos banko galva

  
Apie krizę jau kalba ir Anglijos banko galva
© Bank of England nuotr.
M. Carney pateikė nemalonių įžvalgų.
Norint taisyti padėtį tektų kelti bazinę palūkanų normą – tai reikštų, jog gyventojų įsipareigojimai finansinių įstaigoms padidėtų

Anglijos banko valdytojas Markas Carney mano, kad Jungtinėje Karalystėje artimiausiu metu gali kilti finansinė krizė, kurios padariniai būtų baisesni nei prieš dešimtmetį.

Jo manymu, toks scenarijus susiklostys tuo atveju, jeigu JK „Brexit“ derybose liks be susitarimo su Europos Sąjunga („no deal“) dėl ateities santykių, remdamasis šaltiniais paskelbė „The Independent“.
Savo pastebėjimus ir argumentus banko valdytojas per pusketvirtos valandos trukusį susitikimą išdėstė premjerei Theresai May ir kitiems aukšto rango vyriausybės pareigūnams.
 
M. Carney skaičiavimai rodo, jog blogiausiu atveju nekilnojamojo turto kainos šalyje nukristų net 35 procentais, dar labiau sušlubuotų svaro sterlingų pozicijos tarptautinėse valiutų rinkose, o norint taisyti padėtį tektų kelti bazinę palūkanų normą – tai reikštų, jog gyventojų įsipareigojimai finansinių įstaigoms padidėtų.
 
Anglijos bankas šio susitikimo kol kas nekomentavo, o vyriausybės atstovas pareiškė, jog „atsakinga valdžia privalo numatyti bet kokią tikėtiną galimybę. “
 
Anglijos banko valdytojas savo negatyvias pastabas pareiškė netrukus po to, kai oficialūs Prancūzijos asmenys informavo, jog „no deal“ atveju teks stabdyti lėktuvų skrydžius tarp šių šalių ir „Eurotunnel“ traukinių eismą.
 
Ketvirtadienį apie artėjančią krizę viešai kalbėjo ir buvęs JK premjeras Gordonas Brownas, šalies vyriausybei vadovavęs praėjusios krizės metu.
 
  

Žymos: Anglijos Vyriausybė, anglijos bankas, ekonominė krizė, mark carney

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai kalbasi:
– Vakar iš manęs pavogė piniginę.
– Ar kreipeisi į policiją?
– Taip. Sakė, kad ne jie.