Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-02-10

Ar „Brexit” iš tiesų sumažins imigraciją?

  
Ar „Brexit” iš tiesų sumažins imigraciją?
© flickr.com
Imigracijos kontrolė gali būti neefektyvi.
Kvalifikuoti specialistai sudaro beveik pusę visų imigrantų iš ES.

Nors imigracijos sumažinimas ir kontrolė buvo vienas pagrindinių „Brexit” tikslų, tyrimai rodo, jog įvedus sienų kontrolę emigracija sumažės vos 15 proc.

 Pasak naujausio „Global Future” tyrimo, atsisakius laisvo žmonių judėjimo ir įvedus sienų kontrolę, imigracija į Jungtinę Karalystę sumažės daugiausia 15 proc. 2006 metais į JK atvyko 335 tūkst. žmonių. Prognozuojama, jog įvedus sienų kontrolę į šalį kasmet atvyks 285 tūkst. žmonių. Laisvos prekybos sutartys, kurias JK turės pasirašyti su kitomis šalimis idant stiprinti ekonomiką, reikš, kad į šalį turės atvykti dar daugiau žmonių.
Tarptautinės prekybos ministras Liam Fox prisipažino, jog nė vienas jam žinoma laisvos prekybos sutarties įstatymas neapsieina be migracijos ir judėjimo taisyklių supaprastinimo.
 
„Global Future” direktorius Gurnek Baits aiškino: „Nors laisvo judėjimo kontrolės įvedimo idėja labai patinka žmonėms, realybė yra tokia, kad tai beveik nieko nepakeis”.
 
 „Global Future” tyrimas atskleidė, jog 22 proc. iš ES atvykusių žmonių yra aukštos kvalifikacijos specialistai, 22 proc. dirba kvalifikuotus darbus, o 56 proc. dirba nekvalifikuotus darbus. Premjerė Theresa May yra ne kartą sakiusi, jog JK nori, jog į šalį atvyktų aukštos kvalifikacijos specialistai, o jų skaičius sudaro beveik pusę visų į JK atvykstančių ES piliečių skaičių. 
 
 
  

Žymos: imigracija, brexit europos sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas rūpinasi panele:
– Na, kas atsitiko, ko taip raudi?
– Mano tėvai ne... nenori, kad mes su... susitikinėtume!
– Nesisielok, – guodžia ją vaikinas. – Aš susirasiu kitą panelę.