Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Standard.co.uk.   |   2017-07-10

Atskleista dar viena „Brexit” sukelta grėsmė

  
Atskleista dar viena „Brexit” sukelta grėsmė
© Pixabay nuotr.
Pasitraukus iš ES, JK nutrūktų svarbių medicininių medžiagų tiekimas.
Daugiau nei 10 tūkst. pacientų visoje JK kasmet yra gydomi naudojant šias medžiagas, tad importo sutrikimai gali turėti skaudžių pasekmių.

Theresa May pirmadienį sulaukė dar vieno perspėjimo dėl „Brexit”. Anot leiboristų partijos atstovų, dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) vėžiu sergantys pacientai susidurs su tiesiogine grėsme sveikatai.

Pasak sveikatos specialistų, vėžio gydymas JK gydomiems pacientams dėl „Brexit” gali prailgti, o kovoje su vėžiu laikas - itin svarbus sąjungininkas.
Karališkojo radiologų koledžo (angl. Royal Collage of Radiologists) prezidentė Dr. Nicola Strickland teigė, kad JK pasitraukimas iš ES jai kelia „rimtą susirūpinimą”. Tuomet šalis turėtų pasitraukti iš medicinos sutarties „Euratom”, kurios dėka šaliai tiekiami gyvybiškai svarbūs radioktyvūs izotopai, plačiai naudojami gydant vėžinius susirgimus bei skanavimui.
 
Devyni leiboristų partijos politikai pasirašė viešą dokumentą, kuris prieštarauja JK pasitraukimui iš „Euratom”, susitarimo kuris yra Europos Teisingumo Teismo jurisdikcijoje.
 
Kasmet Britanijoje atliekama maždaug pusė milijono skanavimų, kurių metu naudojamos „Euratom” tiekiamos radioktyvios medžiagos. Daugiau nei 10 tūkst. pacientų visoje JK kasmet yra gydomi naudojant šias medžiagas, tad importo sutrikimai gali turėti skaudžių pasekmių.
 
Šiuo metu šalyje naudojami izotopai yra perkami iš tokių ES šalių, kaip Olandija, Belgija, Lenkija ir Čekijos Respublika. Izotopai nėra gaminami JK. Kolkas juos gaminti šalyje nėra tinkamų sąlygų.
 
 
  

Žymos: Vėžys, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Lėktuvas. Papūga sėdi ir rėkia:
- Stuardese, višta tu, viskio man!
Stiuardesė atneša. Papūga vėl rėkia:
- \"Viešalka\" dar viskio!
Stiuardesė atneša. Šalia sėdi keleivis ir galvoja: \"O ką, aš durnesnis?\"
Ir ima rėkti:
- \"Mažule\", alaus nepamiršk!
Stuardesei trūksta kantrybė, ji pasiskundžia pilotui. Pilotas nutaria juos abu išmesti. Prie atidaryto liuko papūga sako:
- Kaip nemokantis skraidyti, tu per daug išsidirbinėji...