Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   theguardian.com   |   2017-02-14

Baiminasi dėl ES gyvenančių britų

  
Baiminasi dėl ES gyvenančių britų
© Wikipedia nuotr.
ES šalyse šiuo metu gyvena apie 1,2 milijono britų.
Tai žaidimas žmonių likimais, ant plauko pakibs šeimos, darbai, namai.

Jungtinės Karalystės valdžios opozicija ragina vyriausybę baigti žaidimus su žmonių likimais ir kuo greičiau išspręsti imigrantų klausimą šalyje – nuo to priklausys ir Europos Sąjungos šalyse gyvenančių britų ateitis.

Opozicinės leiboristų partijos lyderis Jeremis Corbyn’as dabartinę JK vyriausybės taktiką su filmo „Bado žaidynės“ scenarijumi: esą politiniai sprendimai žmones privers kovoti dėl išgyvenimo abiejuose Lamanšo sąsiaurio pusėse – ir imigrantai Jungtinėje Karalystėje, ir britai Europos Sąjungoje.
Iš gimtųjų šalių išvykę žmonės atsidūrė tarsi užburtame rate: JK vyriausybė nesirengia užtikrinti atvykėliams ateities, kol to paties nepadarys ES su britais.
 
„Tai žaidimas žmonių likimais, ant plauko pakibs šeimos, darbai, namai. Reikia laiutis žaisti gyvenimais“, – sakė J. Corbyn’as.
 
Jis priminė, kad 2019 metais JK pasitraukus iš ES, darbo bendrijos įstaigose neteks apie 1,5 tūkst. britų.
 
Susirūpinimą išreiškė ir užsienyje gyvenančius britus vienijančios kampanijos „Brits Abroad Yes to Europe“ atstovė Laura Shields.
 
„Įprasta manyti, kad užsienyje gyvena tik britų pensininkai, tačiau taip nėra: žmonės ES šalyse gyvena, kuria šeimas, daro karjeras – visai kaip JK. Todėl neužtikrintumas arba papildomos kliūtys ateityje gali jiems sukelti praktinių problemų“, – sakė L. Shields.
 
ES šalyse šiuo metu gyvena apie 1,2 milijono britų.
  

Žymos: Imigrantai, brexit, britai europoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.