Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-10-05

Banko vadovas įspėjo dėl „Brexit“ pasekmių

  
Banko vadovas įspėjo dėl „Brexit“ pasekmių
© pexels.com

„Brexit“ be susitarimo su Europos Sąjunga (ES) Didžiojoje Britanijoje 2019 metais gali išprovokuoti recesiją, ketvirtadienį įspėjo „Royal Bank of Scotland“ vadovas.

Pagal vidutines banko ekonomistų parengtas prognozes, Didžiosios Britanijos ekonomika „kitąmet padidės maždaug 1–1,5 proc., jeigu „Brexit“ scenarijus bus palankus“, pareiškė BBC banko generalinis direktorius Rossas McEwanas.
„Tačiau jeigu „Brexit“ scenarijus bus labai nepalankus ... augimas realiai bus mažesnis. Ir ūkio augimas gali sulėtėti iki nulio arba net tapti neigiamas, jeigu tie „Brexit“ santykiai bus itin nepalankūs“, – pridūrė jis.
 
RBS vadovas įspėjo, jog tai pakenks banko pelningumui ir akcijų kursui.
 
Pagal plačiai taikomą techninę apibrėžtį recesija skelbiama po dviejų iš eilės neigiamo ekonomikos augimo ketvirčių.
 
„Jeigu ekonomika neaugs, tai turės įtakos ... mūsų verslo augimui, kuris gali būti nulinis arba neigiamas“, – pridūrė R. McEwanas.
 
Per pasaulinę finansų krizę banką išgelbėjusi Didžiosios Britanijos vyriausybė tebevaldo 62,4 proc. jo akcijų.
 
Atsižvelgdamas į „Brexit“ keliamą neapibrėžtumą, RBS ėmė atsargiau skolinti, pažymėjo banko vadovas ir pridūrė, kad bendrovės taip pat yra linkusios atidėti investicinius sprendimus.
„Matome, kad labai stambios bendrovės tiesiog laikinai stabdo savo investicijas į Jungtinę Karalystę. Jos galvoja: ar reikėtų palaukti dar šešis mėnesius ir pamatyti, koks bus rezultatas? Būtent tai jos ir daro“, – pažymėjo RBS vadovas.
 
„Ir jos sako: po šešių mėnesių galėsime sugrįžti ir investuoti, o jeigu viskas bus iš tiesų blogai, čia neinvestuosime. Būtent tai šiandien ir vyksta“, – įspėjo jis.
 
Tačiau mažosios bendrovės „nejaučia jokio poveikio“ ir tęsia įprastą veiklą, nes tai yra „labai vietinis verslas“, pridūrė R. McEwanas.
 
„Pertrauką daro stambesnės bendrovės. Nes – ar aš investuoju čia, ar Europoje ar kur nors kitur? Būtent toks dabar yra jų sprendimų priėmimo procesas“, – pažymėjo jis.
 
Praėjusį mėnesį R. McEwanas pareiškė, kad RBS rengiasi prasčiausiam „Brexit“ scenarijui, tuo tarpu rinkose vis labiau nerimaujama, kad Didžioji Britanija iš ES kitų metų kovą pasitrauks nesudariusio susitarimo su Briuseliu.
 
  

Žymos: Bankai, recesija, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Ant sienos kabo plakatas: „Vartodami alkoholį jūs lėtai žudote savo vidaus organus.“ Pamatęs tą užrašą alkoholikas supyko: „Tai kad aš niekur ir neskubu!“