Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC inf.   |   2017-04-29

Be britų posėdžiavusi ES sutarė jiems nenuolaidžiauti

  
Be britų posėdžiavusi ES sutarė jiems nenuolaidžiauti
© ES nuotr.
Šeštadienį ES viršūnės posėdžiavo be JK vadovų.
Nesiekiame bausti, tačiau privalome būti griežti

Nors Europos Sąjunga vienija 28 valstybes, šeštadienį Briuselyje vykusiame bendrijos viršūnių susitikime dalyvavo tik 27 šalių atstovai: britų nebuvo, sustitarta, kaip elgtis jų atžvilgiu „Brexit“ derybose.

Šiame susitikime iš esmės patvirtintos kovo mėnesį Europos Tarybos prezidento Donaldo Tusko paskelbtos derybų gairės, kurioms pritarė visos 27 šalys narės.
Tai reiškia, kad britai negalės tuo pačiu metu derinti atsiskyrimą nuo ES ir naują prekybos sutartį su bendrija: pirmiausiai teks sklandžiai pasitraukti ir įvykdyti bendrijos keliamus reikalavimus ir tik tada bus galima kalbėtis apie ateities santykius su vieninga Europos rinka.
 
Žinia, ne visos sąlygos britus tenkina, o dar iki šio susitikimo Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May pareiškė, jog visos 27 šalys narės yra susimokiusios prieš Britaniją, nors bet kokią sąmokslo teoriją europiečiai neigia.
„Norime artimų ir gerų santykių su JK ateityje. Nesiekiame bausti, tačiau privalome būti griežti“, – sakė šeštadienį D. Tuskas.
 
Pagal ES biudžeto taisykles, atsiskyrimas britams turėtų kainuoti apie 51 milijardą svarų sterlingų.
 
„Tokia pasirinkimo, kurį patys britai padarė, kaina. ES žino, kaip ginti savo interesus, o britai turėtų žinoti, kad rytoj jie neužims tokios geros pozicijos, kurią užima šiandien“, – sakė Prancūzijos prezidentas Francois Hollande.
 
Derybos dėl britų pasitraukimo iš ES prasidės po išankstinių Jungtinės Karalystės parlamento rinkimų birželio 8-ąją, o pabaigos terminas – 2019 metų kovo 29-oji.
 
  

Žymos: Jungtinė Karalystė, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Girdėjau, žmona sudaužė tavo BMW. O pati – gyva?
– Kol kas gyva. Vonioj spėjo užsirakinti...