Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, delfi.lt, ELTA   |   2019-09-16

Borisas Johnsonas susitinka su Jeanu Claude‘u Junckeriu

  
Borisas Johnsonas susitinka su  Jeanu Claude‘u Junckeriu
© facebook nuotrauka

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Johnsonas pirmadienį Liuksemburge pokalbių dėl „Brexito“ susitinka su kadenciją baigiančiu Europos Komisijos pirmininku Jeanu Claude‘u Junckeriu. Darbo pietūs planuojami 13.00 val. Lietuvos laiku. Pokalbiuose dalyvaus ir ES vyriausiasis derybininkas „Brexito“ klausimu Michaelis Barnier‘as.

B. Johnsonas savaitgalį buvo „labai tikras“, kad Briuselyje jam pavyks susitarti dėl naujos „Brexito“ sutarties. Tačiau J. C. Junckeris pabrėžė, kad sutartis iš naujo atversta nebus ir apkaltino britus nepateikus alternatyvių pasiūlymų.
„Brexitas“ planuojamas spalio 31 dieną. Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmai kelis kartus atmetė susitarimą su ES, o neseniai priėmė įstatymą, įpareigojantį vyriausybę atidėti išstojimą iki sausio pabaigos, jei nebus susitarta su Briuseliu.
 
B. Johnsonas su tuo nesutinka ir yra pasiryžęs žūtbūt išvesti šalį iš ES spalio gale, esant reikalui, ir be sutarties. Tokiu atveju tikimasi dramatiškų padarinių, be kita ko, spūsčių britų uostuose bei maisto produktų ir medikamentų stygiaus Didžiojoje Britanijoje.
  

Žymos: Boris Johnson, ES, brexit, brexit europos sąjunga, jean claude juncker

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Viename prekybos centre močiutė prie žuvies skyriaus apžiūrinėja akvariumą su gyvomis žuvimis.
– Ar šviežios? – klausia pardavėjos.
– Žinoma, močiute, taigi matote, kad juda...
– Aš irgi dar judu, – atšovė močiutė.