Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, DELFI.lt, ELTA, Rasa Strimaitytė   |   2019-06-12

Borisas Johnsonas žada „Brexit“ iki spalio pabaigos

  
Borisas Johnsonas žada „Brexit“ iki spalio pabaigos
© facebook nuotrauka

uvęs užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas žada britams „Brexitą“ vėliausiai iki spalio pabaigos, praneša agentūra „Reuters“.

„Po trejų metų ir dviejų praleistų išstojimo terminų mes turime palikti ES iki spalio 31-osios“, – pareiškė B. Johnsonas trečiadienį, pradėdamas savo kovą dėl premjero posto. „Mano tikslas nėra „Brexit“ be sutarties“, – pridūrė politikas, kuris laikomas favoritu pakeisti ministrę pirmininkę Theresą May.
Jis pabrėžė ir nemanąs, kad toks „Brexit“ be sutarties bus. Tačiau esą reikia ruoštis ir tam. Th. May keliskart nepavyko įtikinti parlamento pritarti su ES išsiderėtai išstojimo sutarčiai. Nesulaukusi pritarimo savo „Brexit“ kursui, ji atsistatydino iš Konservatorių partijos pirmininko posto.
 
Kai bus išrinktas Th. May įpėdinis šiose pareigose, jis perims ir vyriausybės vadovo pareigas. B. Johnsonas ginče dėl „Brexit“ jau atsistatydino iš užsienio reikalų sekretoriaus posto. Jis tarp kandidatų gali sulaukti daugiausiai konservatorių parlamentarų paramos.
 
Dėl Th. May įpėdinio galiausiai spręs partiečiai. B. Johnsonas pabrėžė, kad „Brexit“ klausimu negalima toliau elgtis taip, kaip iki šiol. Pagaliau būtinas persilaužimas.
 
„Delsimas reiškia pralaimėjimą, delsimas reiškia žlugimą“, – kalbėjo B. Johnsonas. – Kuo ilgiau procesas tęsis, tuo labiau žmonės praras pasitikėjimą savo vadovais.
 
Konservatoriai per Europos Parlamento rinkimus patyrė aiškų pralaimėjimą, be kita ko, dėl uždelsto „Brexit“.
  

Žymos: Boris Johnson, brexit, brexit be sutarties, Boris

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skamba buto durų skambutis. Duris atidaro Petro žmona. Nepažįstama moteriškė lemena:
– Renku aukas girtuoklių prieglaudai...
– Luktelėkite, – atsako buto šeimininkė, – tuoj vieną atitempsiu!
Ir atitempia girtą Petrą.