Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BBC   |   2018-02-05

„Brexit“: britai vardan sienų aukoja muitų sąjungą

  
„Brexit“: britai vardan sienų aukoja muitų sąjungą
© Wikipedia nuotr.
JK vadovybės sprendimą itin pajus šalies verslai, kurie užsiima prekyba su ES.
Šis JK sprendimas gerokai sujauks derybines pozicijas

Jungtinės Karalystės premjerės administracija pirmadienį pranešė, kad po „Brexit“ šalis paliks muitų sąjungą. Tai reiškia, kad prekyba su Europos Sąjunga ateityje kainuos daugiau, tačiau britai įgys daugiau galių kontroliuojant migraciją.

Narystė muitų sąjungoje britams garantuoja papildomai neapmokestintą prekybą su visomis ES šalimis, o pasitraukimas iš šios organizacijos reiškia, kad JK teks derėtis su kiekviena šalimi atsikrai, arba importuojamos bei eksportuojamos prekės pabrangs.
Apie pasiryžimą trauktis iš sąjungos pranešta visai prieš JK premjerės Theresos May bei britų vedlio „Brexit“ David’o Davis’o susitikimą su vyriausiuoju ES derybininku Michael’iu Barnier’u, kuris atkeliauja į Londoną.
 
Šis JK sprendimas gerokai sujauks derybines pozicijas, mat jis britams atveria dar platesnes galimybes siekiant savo tikslų, tokių kaip valstybinių sienų bei migracijos srautų kontrolė.
 
Tiesa, Jungtinei Karalystei pasitraukimas kainuos nemažus pinigus, tai itin pajus šalies verslai, kurie užsiima prekių eksportu į ES arba importuoja jas iš bendrijos. Spėjama, kad kai kurių sektorių išlaidos padidėtų net iki 60 proc., o papildomas apmokestinimas pereinamuoju laikotarpiu JK kainuotų dešimtis milijardų svarų sterlingų ir būtų tikras smūgis ekonomikai.
 
Plačiau šį sprendimą žadama komentuoti po sekančio „Brexit“ derybų etapo, kuris turėtų įvykti per artimiausias savaites.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Prekyba, eksportas , importas, brexit, muitų sąjunga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja suvalkietis taksi per kalnus. Staiga taksi nuslysta nuo skardžio ir lekia į prarają. Suvalkietis pradeda rėkti ant vairuotojo:
- Po velnių, nors skaitliuką išjunkite!