Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Delfi.lt   |   2019-01-27

„Brexit“ data galėtų būti atidėta

  
„Brexit“ data galėtų būti atidėta
© Pixabay.com

Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos data galėtų būti atidėta porai savaičių, kad įstatymų leidėjams būtų suteikta laiko patvirtinti susitarimą, sakė Jungtinės Karalystės Bendruomenių Rūmų lyderė Andrea Leadsom, kurią cituoja „Reuters“.

Didžioji Britanija, penkta pagal dydį pasaulio ekonomika, Europos Sąjungą ketina palikti kovo 29 dieną, bet šalies premjerės Theresos May pasitraukimo susitarimas buvo atmestas įstatymų leidėjų, paliekant atvirą netvarkingo „Brexito“ galimybę.
Antradienį parlamentas balsuos dėl daugelio pakeitimų, Jungtinei Karalystei susiduriant su giliausia politine krize per pusę amžiaus, kai šalis sprendžia, kaip, arba netgi ar, pasitraukti iš Europos projekto, prie kurio ji prisijungė 1973 metais.
 
„Galime priimti teisės aktą ir, manau, tai padarysime, nepaisant visko, mes palaikome labai stiprius ryšius su Europos Sąjungos draugais ir kaimynais, tad esu visiškai tikra, kad jeigu prireiks poros papildomų savaičių, tai bus įmanoma“, - naujienų tarnybai BBC sakė A. Leadsom.
 
Tačiau Th. May biuro atstovė spaudai patikino, kad vyriausybės pozicija nepasikeitė.
 
„Nesvarstome 50-ojo straipsnio išplėtimo ir esame įsipareigoję daryti viską, ko reikia, kad įstatymų knygos būtų parengtos mūsų pasitraukimui iš Europos Sąjungos šių metų kovo 29 dieną“, - sakė atstovė spaudai.
 
Nežinomybė dėl „Brexito“ be sutarties paskatino kai kurias įmones įspėti apie grėsmes darbo vietoms ir investicijoms Didžiojoje Britanijoje. Dėl jo gali sutrikti maisto ir vaistų tiekimas, gamyba ir transportavimas.
 
ŠALTINIS: delfi.lt
 
  

Žymos: Politika, Europos Sąjunga, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

1998-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Mokytoja nedrąsiai pasakoja, mokiniai jos klausosi užgniaužę kvėpavimą.

2018-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Vaikai drąsiai pasakoja, mokytoja jų klausosi užgniaužusi kvėpavimą.