Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS/Tiesa.com info   |   2017-10-09

„Brexit” derybos: Th. May nusižemino prieš ES, bet liko nesuprasta

  
„Brexit” derybos: Th. May nusižemino prieš ES, bet liko nesuprasta Derybose su Europos Komisija dėl išstojimo sąlygų pažanga daroma labai lėtai.
Derybose su Europos Komisija dėl išstojimo sąlygų pažanga daroma labai lėtai būtent dėl JK nelankstumo ir nenoro prisiimti atsakomybės svarbiausiais klausimais.

Didžiosios Britanijos vyriausybės vadovė Theresa May pirmadienį pareiškė Europos Sąjungai (ES), kad dabar „kamuolys yra Bendrijos aikštės pusėje“, susiskaldžiusiai britų vyriausybei Briuselyje pradedant naują „Brexit“ derybų ratą.

Sakydama kalbą Bendruomenių Rūmuose, premjerė paragino abi derybų šalis parodyti „lankstumą“ siekiant susitarimo dėl Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš ES, nurodė Th.May biuras Dauningo gatvėje.
„Nauja, stipri ir ypatinga partnerystė tarp suverenios Jungtinės Karalystės ir tvirtos bei klestinčios Europos Sąjungos yra mūsų tikslas ir pasiūlymas mūsų europiniams draugams“, – sakė Th.May.
 
„Tokiai partnerystei pasiekti reikės lyderystės ir lankstumo – ne tik mūsų, bet ir mūsų draugų, 27 ES valstybių“, – pabrėžė JK vadovė.
 
„Mums laukiant kito etapo, kamuolys yra jų pusėje. Bet aš nusiteikusi optimistiškai ir manau, kad sulauksime teigiamo atsakymo“, – kalbėjo Th.May.
 
ES vadovai į šį Theresos May pareiškimą reagavo skeptiškai ir pareiškė, kad „derybos dėl „Brexit” nėra žaidimas”.
„Kamuolys tikrai yra Didžiosios Britanijos aikštėje”, - teigė Margaritis Schinas, turėdamas omenyje, kad praėjus pusmečiui po to, kai Th.May pradėjo dvejus metus truksiantį šalies pasitraukimo ši ES procesą, derybose su Europos Komisija dėl išstojimo sąlygų pažanga daroma labai lėtai būtent dėl JK nelankstumo ir nenoro prisiimti atsakomybės svarbiausiais klausimais.
 
Praėjusį mėnesį sakydama kalbą Florencijoje, ministrė pirmininkė pasiūlė tam tikrų nuolaidų sprendžiant Britanijos finansinių įsipareigojimų Briuseliui ir Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES piliečių teisių klausimus, siekdama suteikti impulsą į aklavietę patekusioms deryboms.
 
Tačiau Europos Parlamentas praėjusią savaitę priėmė rezoliuciją, kurioje konstatuojama, kad „Brexit“ derybų pažanga yra nepakankama kitam derybų etapui dėl būsimų prekybos ryšių pradėti.
 
Be kita ko, europarlamentarai pažėrė griežtos kritikos Th.May vyriausybei dėl vidaus nesutarimų „Brexit“ klausimu.
 
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, brexit, Theresa May, Derybos dėl Brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Daktare, ar man gripas?
– Taip.
– Kiaulių?
– Taip, kiaulių, nes tik kiaulė galėjo kviesti greitąją pagalbą 4 valandą ryto, turėdamas 36,7 °C
temperatūros …