Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, bns.lt   |   2018-08-05

„Brexit“ gali įvykti neturint galutinio susitarimo

  
„Brexit“ gali įvykti neturint galutinio susitarimo
© pexels.com

Didžioji Britanija gali palikti Europos Sąjungą nepasiekusi susitarimo su Briuseliu dėl jo „nesutaikomumo“, sekmadienį leidiniui „The Sunday Times“ sakė tarptautinės prekybos sekretorius Liamas Foxas.

Pasitraukimą iš ES palaikantis L. Foxas pareiškė, kad tikimybė, jog „Brexit“ įvyks neturint galutinio susitarimo, siekia 60 procentų. Dėl to jis kaltina vyriausiąjį ES derybininką Michelį Barnier.
„Manau, kad (Europos) Komisijos nesutaikomumas stumia mus (išstojimo iš ES) nepasiekus susitarimo link“, – interviu laikraščiui „The Sunday Times“ sakė sekretorius.
 
„Jei ES nuspręs teikti pirmenybę nerenkamųjų teologinei manijai, o ne Europos žmonių gerovei, tada bus biurokratų, o ne žmonių „Brexit“. Tuo atveju liks tik viena baigtis“, – teigė L. Foxas.
 
Pasak jo, M. Barnier atmetė britų premjerės Theresos May ir jos kabineto parengtą naujausią planą dėl „Brexit“ vien todėl, kad „niekada anksčiau to nedarėme“.
 
Taigi, pridūrė sekretorius, blokui teks pačiam „parodyti mums (planą), kuris, jo nuomone, būtų mums priimtinas“.
 
„27 ES valstybėms teks pačioms apsispręsti, ar jos norėtų ir toliau laikytis Europos Komisijos ideologinio grynumo jų realiosios ekonomikos kaina“, – nurodė jis.
 
Th. May per penktadienį įvykusį susitikimą su Prancūzijos prezidentu Emmanueliu Macronu Viduržemio jūros pakrantėje aptarė minėtą planą, kuris suskaldė britų vyriausybę ir nesulaukė ES derybininkų palaikymo.
Londonas turi vos kelis mėnesius, kad prieš spalio viduryje vyksiantį ES viršūnių susitikimą pasiektų susitarimą dėl JK išstojimo iš Bendrijos, turinčio įvykti 2019-ųjų kovo 29-ąją.
 
  

Žymos: ES, JK, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Einam lažybų: nuo rytdienos negersiu nė lašo.
– Sutinku. Iš ko lažinamės?
– Iš pusės litro.