Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   independent.co.uk   |   2017-08-03

„Brexit“ grimasos – britai už didžiulį praradimą dar ir susimokės

  
„Brexit“ grimasos – britai už didžiulį praradimą dar ir susimokės
© Wikipedia nuotr.
Šiame komplekse įsikūrusi EMA generuoja didžiules pajamas britų verslui.
Kad ir kur agentūra persikels, perkraustymo išlaidas privalės padengti britai

Gana ironiška situacija susidarė Jungtinei Karalystei traukiantis iš Europos Sąjungos – iš Londono teks iškraustyti įstaigą, kuri generuoja didžiules pajamas. Maža to, britai už tai dar privalės sumokėti pusę milijardo.

Europos medicinos agentūra (EMA) šiuo metu yra įsikūrusi viename iš „Canary Wharf“ komplekso pastatų. Ši ES įstaiga kontroliuoja bendrijos farmaciją, vaistų rinką, atlieka įvairius tyrimus, rūpinasi ne tik žmonių, bet ir gyvūnų sveikatos gerove.
Nenuostabu, kad ši įstaiga sukuria daugybę itin aukštos kvalifikacijos darbo vietų, į JK pritraukia geriausius medicinos srities ekspertus, mokslininkus, tyrimus ir milžiniškas investicijas į juos. Vien už patalpų nuomą didžiulė organizacija kasmet britų verslui sumoka šimtus milijonų svarų sterlingų, EMA veikla suteikia galimybę uždirbti įvairiausių sričių verslams.
 
Tačiau JK pasitraukus iš ES, agentūra privalės persikelti kitur, mat privalo veikti bendrijos teritorijoje: jau dabar šį deimančiuką į savo šalis bando privilioti 19 Europos miestų, tarp kurių – Amsterdamas (Nyderladai), Barselona (Ispanija), Kopenhaga (Danija), Dublinas (Airija), Lilis (Prancūzija), Portas (Portugalija), Stokholmas (Švedija) ar Bratislava (Slovakija).
 
Kad ir kur agentūra persikels, perkraustymo išlaidas privalės padengti britai – ES juos jau informavo, kad jie turi apmokėti apie 520 mln. svarų sterlingų sąskaitą, mat persikėlimas yra tiesioginė jų sprendimo trauktis pasekmė.
 
Taigi, JK ne tik neteks gero pajamų šaltinio, bet ir privalės nemažai sumokėti už tai, kad jo atsisako.
 
Jei ne „Brexit“, EMA Londone būtų likusi bent iki 2039 metų – taip buvo sutarta. Šiuo metu organizacijoje dirba 890 žmonių, 667 iš nenorėtų, kad darbovietė būtų perkelta kitur.
 
Be EMA, Jungtinėje Karalystėje veikia dar apie 40 įvairių ES įstaigų, kurios po „Brexit“ taip pat privalės palikti šalį.
 
  

Žymos: Londonas, brexit, canary wharf, Europos medicinos agentūra

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Važiuoja Petriukas dviračiu ir šaukia:
– Mama, mama, žiūrėk, važiuoju be rankų!
Apsisuka ir vėl šaukia:
– Mama, mama, žiūrėk, važiuoju be dantų...