Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-04-24

„Brexit”: JK vilkina derybas su Europos Sąjunga

  
„Brexit”: JK vilkina derybas su Europos Sąjunga
© Wikimedia nuotr.
M. Barnier JK apkaltino „aiškumo trūkumu”.

Vyriausiasis Europos Sąjungos (ES) derybininkas Michelis Barnier perspėjo, kad derybos dėl „Brexit” pasiekė kritinį tašką ir negali judėti į priekį, nes Jungtinė Karalystė (JK) „nesuteikia daugiau aiškumo”.

Oficialios kalbos Vokietijoje metu M. Barnier apkaltino JK vilkinant derybas ir teigė, kad Britanijos pusei „trūksta detalumo”.
Naujas derybų etapas buvo pradėtas praėjusią savaitę, po Britanijos rodytos iniciatyvos, tačiau niekur nepajudėjo, nes, pasak vyriausiojo derybininko, JK Vyriausybė turi „labiau pasiruošti”.
 
Politikas teigia, kad joks susitarimas dėl tolimesnių ES ir JK santykių negali būti priimtas tol, kol Britanijos Vyriausybė nepateiks konkrečių atsakymų dėl savo veiksmų įvairiais klausimais.
 
Iš ES nuskambėjęs skundas nenustebino. Jau anksčiau pasirodė oficialių pareiškimų, kad JK Vyriausybė nėra tikra, kokius ateities santykius mato su ES bei nežino, kaip išspręsti daugelį kilusių su „Brexit” susijusių problemų, o tarp jų ir sienos su Šiaurės Airija klausimą.
 
„Dabar JK valioje pristatyti savo ateities viziją”, - teigė M. Barnier ir pridėjo: „Kai turėsime daugiau aiškumo iš Jungtinės Karalystės, rudenį parengsime politinę deklaraciją dėl būsimų santykių pagrindų, kurie bus pridedami prie sutarties dėl (narystės Sąjungoje) sutarties panaikinimo".
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė, brexit, Michel Barnier

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vienintelis kartas, kai Chuckas Norrisas suklydo, buvo tada, kai jis manė, kad padarė klaidą.