Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Telegraph.co.uk   |   2017-04-03

„Brexit“: kas kam mokės milijonus?

  
„Brexit“: kas kam mokės milijonus?
© Pixabay.com
JK turi teisę atgauti 9mlrd. svarų sterlingų vertės fondus, laikomus Europos investiciniame banke.
JK turi teisę atgauti 9mlrd. svarų sterlingų vertės fondus, laikomus Europos investiciniame banke.

Verdant karštoms deryboms tarp ES ir Didžiosios Britanijos kalbėta, kad šalis sąjungai turės sumokėti keliasdešimt milijonų už skyrybas. Tačiau gali nutikti ir atvirkščiai – ES sumokėti Didžiajai Britanijai.

ES lyderiai jau anksčiau įspėjo britus, kad šiems teks padengti 50 mln. svarų sterlingų nuostolį už neįvykdytus įsipareigojimus. Tuo tarpu Lordų kabinetas pareiškė, kad Britanija nėra įpareigota sąjungai už kažką mokėti po „Brexit“.
„Tai buvo pristatyta lyg skyrybų išlaidų sąskaita, kad mes jiems skolingi. Ne visai taip. Tai tarsi klubo narystės atsisakymas. Juk nemoki pinigų tam, kad kiti žmonės galėtų naudotis jo teikiamais privalumais, po to, kai tu išeini“, - portalas telegraph.co.uk citavo vyriausybės šaltinį.
 
Pareigūnų manymu, Jungtinė Karalystė turi teisę atgauti 9mlrd. svarų sterlingų vertės fondus, laikomus Europos investiciniame banke. Kiti duomenys rodo, kad JK gali pretenduoti į 14 mlrd. vertės ES investicijas, įskaitant nekilnojamąjį turtą, grynuosius pinigus ir panašiai.
 
Parlamente jau kurį laiką verda diskusijos, kiek ir ar apskritai JK skolinga ES pinigų, mat per 40 narystės metų šalis skyrė apie pusę trilijono svarų sterlingų sąjungos mokesčiams. JK politikai tvirtina, kad jokių pinigų jie nemokės. Savo ruožtu ES pareiškė, kad JK negalės derėtis dėl savo ateities ekonomikos, migrantų ir kitais klausimais tol, kol neatsiskirs nuo ES ir nesuderins tarpusavio finansinių klausimų.
 
  

Žymos: Europos Sąjunga, skola, brexit

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.