Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-06-09

„Brexit“: kas laukia po rinkimų?

  
„Brexit“: kas laukia po rinkimų?
© Reuters
Theresa May po išankstinių rinkimų raginama atsistatydinti.
„Pakabintasis parlamentas“ šiuo metu turi nutarti, kas derėsis su ES, o tai gali būti padaryta net surengiant antruosius rinkimus šiais metais.

Pasibaigus išankstiniams rinkimams paaiškėjo, kad Jungtinės Karalystės parlamente niekas nelaimėjo daugumos. Tai vadinama „pabintu parlamentu“. Tokia netikėta baigtis sukėlė abejonių ir dėl netrukus prasidėti turinčių „Brexit“ derybų.

Suskaičiavus visus balsus, lyderiaujantys konservatoriai gavo 314 vietų, o leiboristai – 266 vietas parlamente. Daugumai laimėti būtinos mažiausiai 326 vietos. Europos Sąjungos (ES) derybininkas dėl „Brexit“anksčiau paskelbė, jog derėtis bus pradėta birželio 19 dieną, tačiau tai gali būti pakeista. Derybos turėtų trukti 14-18 mėnesių.
Tuo tarpu Briuselio derybininkai leido suprasti, kad ši data neiškalama akmenyje, tad gali būti keičiama, jeigu JK vyriausybėje kas nors pasikeis. Tačiau išstojimo data negali būti pakeista, šalis pasitraukti iš ES privalo 2019-ųjų kovo 29 d., mat šiemet tą dieną įsigaliojo 50-asis straipsnis.
 
Tai reiškia, kad nepaisant to, dėl kokių sąlygų bus ar nebus susitarta ir kada bus pradėtos derybos, išstojimo data nesikeis.
 
„Pakabintasis parlamentas“ šiuo metu turi nutarti, kas derėsis su ES, o tai gali būti padaryta net surengiant antruosius rinkimus šiais metais. Leiboristų lyderis bei politologai ragina premjerę Theresą May palikti postą ir užleisti jį Jeremy'iui Corbynui, kuris pradėtų derybų procesą. Pati T.May su tokiu raginimu nesutinka ir atsisako atsistatydinti iš pareigų.
 
 
 
  

Žymos: brexit, Theresa May, išankstiniai rinkimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas rašo tarnybinį prašymą vyriausiojo komisaro vardu:
„…dėl sunkios materialinės padėties prašyčiau jūsų išduoti radarą ir pervesti mane į Kelių policijos policininko pareigas…“