Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2017-07-20

,,Brexit“ laikas tiksi. Derybininkai atsakymų neturi

  
,,Brexit“ laikas tiksi. Derybininkai atsakymų neturi
© Reuters
ES derybininkai M.Barnier ir D.Davisas baigė antrąjį derybų ratą.
Taip pat dar reikia apsvarstyti situaciją dėl įvairių lengvatų suteikimo bei čia gimusių europiečių pilietybės klausimų.

Pagrindinis Europos Sąjungos (ES) derybininkas Michelis Barnieras ir Jungtinės Karalystės (JK) „Brexit” sekretorius Davidas Davisas spaudos konferencijoje apžvelgė pirmuosius rezultatus pasibaigus antrajam derybų ratui dėl ,,Brexit‘‘. Konferencijos metu aptartos skolos ES klausimas, europiečių bei britų teisės po skyrybų ir Airijos likimas.

Esminiu klausimu vis dar išlieka, išstojimo iš ES kaina ir ar JK sugebės šią naštą pakelti. Pasak M.Barnierio, kol JK nenuspręs, ką darys su su savo įsiskolinimais ir kol neišrašys sąskaitų ES, kad ši gautų bent dalį skolos, liekančios dėl ,,Brexit“, tol jokios tolimesnės derybos nėra įmanomos. 44 metai narystės ES kainavo nemažai ir ateities įsipareigojimai milžiniški, tad bent dalį pinigų iš tų jau dabar priskaičiuotų 66 mln. svarų, sumokėti būtina ir kuo skubiau.
Tuo tarpu ,,Brexit“ sekretorius D.Davisas įsitikinęs, kad pinigų skyryboms rasti gali pavykti, derantis ir išlaikant tinkamą derybų toną susitarimų pasiekti įmanoma. Visgi, ar tikrai yra reikalinga tokia milžiniška pinigų suma, dar bus skaičiuojama, tačiau menka tikimybė, kad dėl pinigų „Brexit“ gali neįvykti.
 
Kaip keisis žmonių teisės JK?
 
Anot abiejų pusių, šis derybų ratas nebuvo sunkus, o susikalbėti pavyko. Derantis dėl europiečių tolimesnio gyvenimo sąlygų JK ir britų gyvenimo ES, didesnių iššūkių neiškilo. Prancūzas M. Barnieras sakė, kad iškilo „fundamentalus nesutarimas“ su Britanija – ar ES aukščiausioji teismo institucija išsaugos jurisdikciją, sprendžiant dėl JK gyvenančių 3 mln. ES piliečių.
 
Taip pat dar reikia apsvarstyti situaciją dėl įvairių lengvatų suteikimo bei čia gimusių europiečių pilietybės klausimų.
 
Po antrojo derybų rato kyla daugiau klausimų, nei atsakymų, todėl būtina išlaikyti dialogą, kad būtų priimtas bendras sprendimas, tinkantis abiems pusėms.
 
Abi šalys tikisi pasiekti susitarimą iki spalį vyksiančio Europos Vadovų Tarybos aukščiausiojo lygio susitikimo. Kitas derybų etapas turėtų prasidėti rugpjūčio 28 dieną.
 
 
  

Žymos: brexit, David Davis, Michel Barnier

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbasi mama ir dukra:
– Mama, turiu tau naujieną...
– Gal gavai 10 iš matematikos kontrolinio?
– Mama, sakiau naujieną, o ne stebuklą.